SEYAHAT

Yuvacık Barajı Manzarasında Kahvaltı!

İstanbul’dan uzak ama İstanbul’a yakın, hem mavili hem yeşilli bir yer var mı diyorsanız; kahvaltının mutlulukla ilgisi olduğu konusunda da Cemal Süreya’yla aynı fikirdeyseniz ve keşifçi ruhunuz kalkıp yollara düşmeye..

Yuvacık Barajı Manzarasında Kahvaltı!

İstanbul’dan uzak ama İstanbul’a yakın, hem mavili hem yeşilli bir yer var mı diyorsanız; kahvaltının mutlulukla ilgisi olduğu konusunda da Cemal Süreya’yla aynı fikirdeyseniz ve keşifçi ruhunuz kalkıp yollara düşmeye hazırsa size bol manzaralı bir önerimiz var, Yuvacık Barajı! Bu özel yeri anlatmaya biraz uzun bir cümleyle başlasak da yolu pek uzun sayılmaz, İstanbul’dan Yuvacık’a 1 – 1,5 saatte ulaşıyorsunuz.

Yuvacık Baraj Gölü Çevresindeki Kahvaltı Mekanları

Karaaslan Kamping Tesisleri

Çok büyük bir alana yayılmış tesis aynı zamanda çadır veya bungalovlarında konaklayabileceğiniz bir kamp merkezi. İzmit’ten gelecekseniz ve aracınız yoksa belli noktalardan servislerine binerek ulaşım sağlayabiliyorsunuz.
Tesisin kahvaltı içeriği de zengin, klasik kahvaltılıkların yanı sıra, ara sıcak olarak menemen, mıhlama ve sınırsız patates kızartması ile börek alabiliyorsunuz.

Aytepe Park Kamping

30 dönüm üzerine kurulu ve kışın kapalı restoranında 150 kişi, yazın ise açık alanlarında 500 kişiyi ağırlama potansiyeline sahip tesisin çadırlar da dahil konaklama kapasitesi ise 120 kişi. Spor tesisleriyle de birçok aktivite imkanı sunan Aytepe Park Kamping’in İzmit’e uzaklığı 40 km.

Marangoz Bahçe Kafe

Sosyal medyanın etkisiyle son yıllarda oldukça popüler bir kahvaltı noktasına gelen Marangoz Bahçe Kafe’ye gittiğinizde yer bulabilmeniz için internet sitesinden veya telefonla arayarak rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Çünkü mekan özellikle hafta sonları çok yoğunlaşıyor. 3 katlı kafesi ve açık alanlarıyla hafta içi 09:00 – 22:00, hafta sonu ise 09:00 – 23:30 saatleri arasında hizmet veren mekanda kendinizi şehirden çok uzak bir kamp alanında hissediyorsunuz.

Gazi’nin Yeri

16 dönüm arazi üzerine kurulmuş tesisin dere kenarındaki masaları 1500 kişiyi ağırlayabilecek kadar büyük bir alana yayılıyor. Kapalı alanı ise normal şartlarda 300 kişi ağırlayabiliyor. Konaklamak isterseniz çadırlarda ve bungalovlarda konaklama yapabilirsiniz. Çocuklar için düzenlenmiş oyun alanlarından da faydalanabiliyorsunuz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL