MEKANLAR SEYAHAT

Yurt dışında vizesiz kayak merkezleri!

Sizler için yurt dışında vizesiz kayak yapabileceğiniz ülkeleri sıraladık. Popova Sapka –  Makedonya Makedonya’nın en popüler iki kayak merkezinden biri olan Popova Sapka, özellikle başlangıç ve orta seviyedeki kayakçılar için..

Yurt dışında vizesiz kayak merkezleri!

Sizler için yurt dışında vizesiz kayak yapabileceğiniz ülkeleri sıraladık.

Popova Sapka –  Makedonya

Makedonya’nın en popüler iki kayak merkezinden biri olan Popova Sapka, özellikle başlangıç ve orta seviyedeki kayakçılar için oldukça ideal. 5 teleski ve 2 telesiyeje sahip olan Popova Sapka Kayak Merkezi’nde 20 km uzunluğunda pistler yer alıyor. Eğer ileri seviyede bir kayak tutkunuysanız, yine Makedonya’da bulunan ve Popova Sapka’ya da çok yakın bir mesafede yer alan Mavrovo Kayak Merkezi’ni de tercih edebilirsiniz. Her iki kayak merkezi de, vizesiz kayak merkezleri arasında oldukça popülerler.

Bjelasnica – Bosna Hersek

1984 yılında gerçekleşen Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yapan Bjelasnica Olimpik Kayak Merkezi, Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya sadece 20 dakika mesafede bulunuyor. 3200 ile 550 metre arasında değişen ve mavi, kırmızı, siyah zorluk derecelerinde 4 piste sahip olan Bjelasnica, 3100 metrelik Alp disiplini ve büyük slalom pistine de ev sahipliği yapıyor.

Bukovel – Ukrayna

Avrupa standartlarında bir kayak keyfi sunan Bukovel, Ukrayna’nın ilk ve en büyük kayak merkezi olma özelliği taşıyor. 16 adet lifte ve toplam 50 km uzunluğunda 61 adet piste ev sahipliği yapan Bukovel Kayak Merkezi, orta seviye kayakseverler için oldukça ideal.

Kopaonik – Sırbistan

Sırbistan, Türkiye’den vize istemeyen ülkeler arasında en popüler olanı belki de. İrili ufaklı çok sayıda kayak merkezine ev sahipliği yapan Sırbistan’da, Kopaonik Kayak Merkezi en modern ve en gelişmiş olanı diyebiliriz. Toplam 70 km uzunluğunda 24 adet piste sahip olan Kopaonik’te, çocuklar için de ayrı bir alan bulunuyor.

Brezoviça – Kosova

Türkiye’den vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkelerden biri olan Kosova’nın başkenti Priştine’ye 75 km mesafede bulunan Brezoviça, Kosova’nın en büyük ikinci şehri olan Prizren yakınlarında yer alan bir köy ve turizm merkezi. Sar Dağları’nın kuzeydoğu eteklerinde bulunan Brezoviça Kayak Merkezi, özellikle orta seviyedeki kayakçılar için fazlasıyla ideal.

Dizin – İran

Pek fazla bilinmiyor ancak İran, kayak merkezi konusunda oldukça zengin bir ülke. Başkent Tahran’ın kuzeyindeki Elbruz Dağları’nda bulunan Dizin Kayak Merkezi, İran’ın en büyük ve en popüler kayak merkezi. Avrupa’daki benzerlerine göre daha uzun süre karla kaplı olan Dizin, 3600 metre yükseklikte bulunuyor. Kar yoğunluğu ve pistler açısından oldukça keyifli olduğu söylenen Dizin, hem yeni başlayanlara hem de profesyonellere hitap ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL