SEYAHAT

Yurt Dışına Yerleşmek İsteyenlere Özel Haber!

Bazılarımızın başka ülkelerde hayal ettiği bir gelecek olabilir. Şimdi onlar için uygun ülkeleri bulma zamanı. Tahmin edemeyeceğiniz ülkeler de burada olabilir. Avusturya Köklü bir tarihi olan Avusturya’da yaşamak, alışana kadar..

Yurt Dışına Yerleşmek İsteyenlere Özel Haber!

Bazılarımızın başka ülkelerde hayal ettiği bir gelecek olabilir. Şimdi onlar için uygun ülkeleri bulma zamanı. Tahmin edemeyeceğiniz ülkeler de burada olabilir.

Avusturya

Köklü bir tarihi olan Avusturya’da yaşamak, alışana kadar sizi finansal olarak yıpratabilir ama tabii ki bu hangi ülkeden gittiğinize de bağlı bir durum. Dünyanın en zengin ülkelerinden biri ve kişi başına düşen milli gelir 43,546 Dolar. Ülkede 30 bin civarında Türk göçmen yaşamaktadır.

Belçika

Belçika, Kuzey Avrupa’da bulunan en küçük ülkelerden biridir. Nefes kesen bir mimari ve doğal güzelliğe sahiptir. Ülkenin oldukça gelişmiş bir sağlık sektörü vardır. Küçük bir ülke olmasına rağmen yoğun bir nüfusa sahiptir. Avrupa Birliği’ne üyedir. Birliğin ve NATO gibi bazı uluslararası organizasyonların merkezlerini barındırır.

Kanada

Kanada’ya yerleşmek zor gibi görünse de genç nüfusun az olması sebebiyle ülke göçmenleri çok zorlamadan kabul ediyor. Kanada dostane tavırları ve göç politikalarıyla dikkat çekmiş bir ülkedir.

Belize

Eğer palmiye ağaçları, parlak kumlu plajlar ve berrak sulardan hoşlanıyor ve böyle bir yerde yaşamak istiyorsanız Belize tam size göre. Belize, Orta Amerika ülkeleri arasında nüfus olarak en küçük ikinci ülkedir. Resmî dili İngilizcedir ve eğer yalnızca oraya bir gezi düşünüyorsanız 90 günü aşmayan ziyaretlerde vize gerekmez.

Kosta Rika

İsmini İspanyolca “zengin sahil” kelimesinden alan Kosta Rika, dünyanın en mutlu ülkelerinden birisidir. Orta Amerika ülkesidir ve Kuzeyde Nikaragua, güneydoğuda Panama ile komşudur. Muhteşem plajları ve üstün sağlık hizmetiyle arkadaş canlısı Kosta Rika kalabalık bir nüfusa sahip değildir ve bunun yanında yaşam maliyeti düşük bir ülkedir.

Ekvador

Ekvador; dağ zirvelerine, volkanlara, plajlara ve adalara sahip bir ülkedir. Güney Amerika’da temsili demokrasi ile yönetilen bir cumhuriyettir. Kuzeyde Kolombiya, doğu ve güneyde Peru ile komşudur. Tarihî ve pastel renkler içeren kasabalara sahiptir. Düşük yaşam maliyeti olduğu söylenebilir.

Meksika

Dünyanın en renkli ülkelerinden biri olan Meksika; temiz plajlar, tarihi kasabaları, dağ manzaraları ve muhteşem manzaraları olan lüks şehirleriyle bilinir. Kuzey Amerika’nın güney yarısında yer alan federal cumhuriyettir. Kuzeyde Amerika Birleşik Devletleri; güney ve batıda Atlas Okyanusu; güneydoğuda Guatemala, Belize ve Karayip Denizi; doğuda ise Meksika Körfezi ile komşudur.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL