Aktüel

Yazarın külleri, yeni kitabının mürekkebinde kullanıldı!

Pieter Aspe adlı merhum Belçikalı polisiye yazarının külleri, yeni çıkan kitabının mürekkebine karıştırıldı. Belçikalı yazar Pieter Aspe, geçen mayıs ayında hayatını kaybetti. Yazarın ölümünden sonra yayımlanan yeni romanı ise sıra dışı..

Yazarın külleri, yeni kitabının mürekkebinde kullanıldı!

Pieter Aspe adlı merhum Belçikalı polisiye yazarının külleri, yeni çıkan kitabının mürekkebine karıştırıldı.

Belçikalı yazar Pieter Aspe, geçen mayıs ayında hayatını kaybetti. Yazarın ölümünden sonra yayımlanan yeni romanı ise sıra dışı bir baskı yöntemiyle okurların karşısına çıktı. Aspe’nin külleri, eserin mürekkebine karıştırılarak özel bir edisyon hazırlandı.

1996 yılından beri yazan ve suç / polisiye romanlarıyla tanınan Pieter Aspe, ölümünden sonra da edebiyat dünyasının gündeminden düşmedi. Yayıncılar, özel baskı konusunda yeni sınırları keşfederken Belçikalı yazarın yakılan cesedinin külleri; daha önce denenmemiş bir yöntemi akıllara getirdi. Yazarın külleri, Aspe’nin yeni kitabının yayımlanacağı mürekkebe karıştırıldı ve 25 bin adetlik özel bir seri üretildi. Kitabın sıra dışı lansmanı geçen günlerde gerçekleştirildi.

1 Mayıs 2021 tarihinde akciğer hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden 68 yaşındaki yazarın yeni kitabı, başmüfettiş Pieter Van In yer aldığı polisiye roman dizisinin bir parçası.

Ödüllü Yazar Pieter Aspe, Kitabının Mürekkebinde Yaşayacak

2010 yılında, Zoenoffer (Kefaret) adlı kitabıyla Hercule Poirot Yaşam Boyu Başarı ödülüne layık görülen yazarın cenaze töreni Bruges belediye binasının Gothic Hall adlı salonunda gerçekleşti. Eşi Tamara Hangeraf, “Hikayelerinin çoğu burada geçti,” dedi.

“Burası aynı zamanda vlendiğimiz yer. Bizim için burada başladı ve burada bitiyor.”

Gerçek adı Pieter Haspeslag olan Aspe’nin küllerinin işlendiği mürekkeple basılan 25 bin adetlik özel baskı, okurlara farklı bir deneyim sağlamayı hedefliyor.

Hangeraf, bu kararın yazarın kendi tercihi olduğunu da söyledi.

“Hayranları için, kelimenin tam manasıyla onlara kendinden bir parça bırakmanın güzel bir hatıra olacağını düşündü.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL