MEKANLAR

Yasaklanan 5 Gizemli Yer!

İnsanlar için yasak olan yerden daha ilgi çekici bir şey yok. Eğer teorileri ve gizemli yerleri seviyorsanız bu yerler size çok uygun. Catacombs, Paris Dünyanın bilinen en gizemli ve korkutucu..

Yasaklanan 5 Gizemli Yer!

İnsanlar için yasak olan yerden daha ilgi çekici bir şey yok.
Eğer teorileri ve gizemli yerleri seviyorsanız bu yerler size çok uygun.

Catacombs, Paris
Dünyanın bilinen en gizemli ve korkutucu yerlerden biri, Paris’in Yeraltı Mezarlağı’dır. 6 milyon ölü beden bulunuyor. Bu tünellerin çok küçük bir kısmı halka açık. Gezilebilen yerde binlerce kemik ve kafatasının yığını görülebiliyor. 170 mil uzunluğundaki labirentlerin yüzde 99’una girmek yasak zira kaybolma riski çok fazla ve korkutucu.


Çernobil Bölgesi, Ukrayna
1986, ‘Çernobil Felaketi’ olarak bilinen trajik nükleer kazanın yılıdır. Yüksek radyasyon seviyesinden dolayı, herkesin bölgeden ayrılması emredildi. Orada hızlı tahliye nedeniyle geride bırakılmış ayakkabılar, oyuncaklar ve diğer eşyalarını görünce insanın içi ürperiyor. Şehrin bazı bölgelerini kontrol etmenize izin veren araştırma gezileri olsa da bölgenin tamamı 19 mil. Bu bölge radyoaktif kontaminasyona yol açabilme ihtimali olduğundan izin verilen yerler dışında girmek yasak.

Metro-2 D6 Hattı, Rusya
Stalin’in saltanatı sırasında, Metro-2 olarak bilinen gizli bir yer altı taşıma sistemi inşa edildi. Bu gizemli metro sistemi, Kremlin, Vnukovo-2 havaalanı ve Genelkurmay Akademisi gibi idari kurumları birbirine bağlıyor. Savaş sırasında üst düzey yetkililer için gizli bir kaçış tüneli olduğuna inanılır. Moskova metro idaresi bu tünellerin varlığını reddediyor, ancak 1994’te bir keşif grubu tünele giriş buldu. Yetkililer D6 hattını doğruladı. Bu yere erişim kesinlikle yasak.

Lascaux Mağaraları
Lascaux Mağaraları, Montignac Köyü yakınlarında. Bu mağaranın duvarları, büyük hayvanları temsil eden parietal duvar resimleriyle kaplı. Resimlerin yaşının yaklaşık 17 bin yıl olduğu tahmin ediliyor. 1940 yılında mağaralar, 18 yaşındaki Marcel Ravidat tarafından keşfedildi. Antropologlar, bu resimlerin gelecekte avlanmayı geliştirmek için geçmişte avlanma başarısını veya mistik bir ritüeli simgeleyebileceğine inanıyor. Hava dolaşımındaki değişiklikler ve ışığın varlığı, resimlerde geri dönüşü olmayan hasara yol açtığından mağaraya girişler kapatıldı.

Ilha Da Queimada Grande (Yılan Adası), Atlantik Okyanusu
Ilha da Queimada Grande Adası Atlantik Okyanusu’ndaki Brezilya kıyılarından uzakta yer alır. Şu an ada kritik derecede nesli tükenmekte olan zehirli altın lancehead çukur engerek için evdir. Ada, bu yılan nüfusunu ve ziyaretçileri korumak için halka kapalı. Tahminlere göre adanın her metrekaresine en az bir yılan var.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL