SEYAHAT

Yalnız Seyahat Etmenin Keyfi!

Seyahat etmeyi hemen hemen herkes sever. Yolculuk boyunca tanışacağınız insanlar, biriktireceğiniz anılar ve ilk defa göreceğiniz yerler bu deneyimi eşsiz kılan öğelerdir. Bir grup arkadaşınız ile dışarı çıktığınızda, hala başkaları..

Yalnız Seyahat Etmenin Keyfi!

Seyahat etmeyi hemen hemen herkes sever. Yolculuk boyunca tanışacağınız insanlar, biriktireceğiniz anılar ve ilk defa göreceğiniz yerler bu deneyimi eşsiz kılan öğelerdir.

Bir grup arkadaşınız ile dışarı çıktığınızda, hala başkaları ile muhabbet ediyor ve yeni ilişkiler geliştiriyorsunuz
Yalnız seyahat etmek için, insan ilişkilerinizin ve sosyal becerilerinizin gelişmiş olması gerekir. Gündelik hayatınızda bile arkadaşlarınızla dışarı çıktığınızda farklı insanlarla tanışma eğiliminiz varsa, yeni ve eşsiz kültürlerden insanlar etrafınızdayken çok daha aktif olacağınız su götürmez. Ve hiç kimse yalnız kalmak istese bir seyahate başkası ile çıkmayı tercih etmez.

 1. Yakın arkadaş grubunuzla seyahat ettiğinizde bile hostellerde kalmayı tercih ediyorsunuz
  Yalnız seyahat ederken ekonomik ve benzersiz sosyal çevre nedeniyle, pansiyonlarda kalmak tercih edilebilir. Ama arkadaş grubu ile seyahat bütçesi düşürülebileceği için genellikle oteller tercih edilir. Siz böyle bir durumda bile pansiyonları tercih ediyorsanız, yeni insanlarla tanışmak ve yeni arkadaşlıklar kurmaktan hoşlanıyor olmalısınız.
 2. Bir restoranda gitmek yerine hızlı, ucuz yemekler yemeyi tercih ediyorsunuz
  Eğer mali durumunuzu kontrol altında tutmak istiyorsanız, hızlı ve ucuz bir yemek yalnız seyahat için en uygun olanıdır. Arkadaşlarınızla seyahat ettiğinizde, grup olarak oturup yemek yemek zorunda kalırsınız ki bu da cebinizden daha çok para çıkması anlamına gelir.
 3. Uyumak ya da dinlenmek yerine mümkün olduğunca çok gezmek istiyorsunuz
  Yalnız seyahat etmek, zamanınızı tamamen kendi istediğiniz gibi değerlendirmeniz anlamına gelir. Ne zaman ne yapacağınıza, nerelere gideceğinize, ne kadar dinleneceğinize sadece siz karar verirsiniz.
 4. Yalnızken rahatsınız
  Yalnız seyahat edebilmek elbette yalnızken rahat olmanızı gerektirir. Her zaman her yerde arkadaş edinemeyeceğinizi unutmamalı, bundan rahatsızlık duymayacağınıza, hatta tersine hoşunuza gidebileceğine emin olmalısınız.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL