SİNEMA

Yabancı Komedi Filmleri!

Gülmeye en çok ihtiyacımız olan şu günlerde, komedi filmleri kategorisinden en kahkaha garantili olanları sizler için derledik!   Mrs. Doubtfire (Müthiş Dadı) IMDB:7.0   Bir adam düşünün ki, çocuklarını görmek..

Yabancı Komedi Filmleri!

Gülmeye en çok ihtiyacımız olan şu günlerde, komedi filmleri kategorisinden en kahkaha garantili olanları sizler için derledik!

 

Mrs. Doubtfire (Müthiş Dadı) IMDB:7.0

 

Bir adam düşünün ki, çocuklarını görmek için dadı kılığına giriyor! Robin Williams’ın başrolünde oynadığı 1993 yapımı bu film hem içinizi ısıtacak aile filmleri arasında, hem de sizi kahkahaya boğacak komedi türünün en güzel örneklerinden.

 

Good Morning, Vietnam (Günaydın, Vietnam) IMDB:7.3

 

Adrian Cronauer adlı saygısız bir dj, ABD Silahlı Ordusu radyosu tarafından yapılan sabah programını sunmak için görevlendirilir. 1987 yapımı film, kara mizah yönüyle seyirciyi etkilerken, Robin Williams ise kendine özgü komedi tarzıyla insanlara eğlenceli anlar yaşatıyor.

 

Beetlejuice (Beterböcek) IMDB:7.5

 

Yeni evlenen bir çift olan Barbara ve Adam, bir trafik kazasında hayatlarını kaybederler. Evlerine yeni taşınan ve oldukça sinir bozucu olan yeni aileyi korkutup kaçırmak için, ruhlar dünyasında Beterböcek’ten yardım isterler. Ve olanlar olur! Başarılı yönetmen Tim Burton’un filmleri arasında olan bu komedi filmi 1988 yapımı.

 

Home Alone (Evde Tek Başına) IMDB:7.6

 

Aile filmleri komedisinde başta gelenlerden Evde Tek Başına; kalabalık bir ailenin yılbaşı tatiline çıkacakları sabah aceleden evde 8 yaşındaki çocuklarını unutmasını ve bu çocuğun eve giren 2 hırsıza gününü göstermesini kahkahalar eşliğinde izletiyor!

 

Dazed and Confused (Genç ve Heyecanlı) IMDB:7.6

1993 yapımı komedi filminde, 1976 yılında bir grup gencin lisenin son gününde yaşadıkları eğlenceli ve akıl almaz olayları izliyoruz. Birçok Hollywood ünlüsünün genç ve daha toy olarak yer aldığı Genç ve Heyecanlı, sizi güldürürken keyiflendirecek.

 

Hangover (Felekten Bir Gece) IMDB:7.7

 

Erkeklerden oluşan bir yakın arkadaş grubu. Aralarından birinin bekarlığa vedası için bir gece. Ve sabah uyanıldığında karşılaşılan inanılmaz olaylar! Çıktığı yıl olan 2009’da büyük sükse yaratan, komedi filmleri denildiğinde akıllara mutlaka gelen Felekten Bir Gece’yi hâlâ izlemeyeniniz varsa şiddetle öneriyoruz.

Hot Fuzz (Sıkı Aynasızlar) IMDB:7.8

 

Bol aksiyon barındıran komedi filmleri arasında 2007 yapımı olan bu film; işinde fazla başarılı bir polis olan Nicholas Angel, diğer polislerin moralleri bozulmasın diye küçük bir kasabaya atanır. Bu kasabada Angel’in takım arkadaşı sersem bir polis çıkınca ve sakinliğe alışmışken bir anda ortaya gizemli ölümlerle karşılaşınca, komedi alır başını götürür!

 

Shaun of the Death (Zombilerin Şafağı) IMDB:7.9

 

Zombi filmleri arasında komedi yönü ağır basanların başında gelen bu filmde; sıradan bir insan olan baş karakterimiz Shaun’un yaşadığı şehri zombilerin basması ve bunun üzerine çevresindekileri korumaya çalıştığı gülünç olayları izliyoruz.

PK IMDB:8.1

 

Dünyada mahsur kalan naif ve kibar bir uzaylıya evine dönebilmesi için dua etmesi söylenir. Film, dinin insanların üzerindeki etkilerini tartışırken, izleyicisini güldürmekten alıkoymuyor.

 

3 Idiots (3 Ahmak) IMDB:8.4

Büyük gişe rekorları kıran bu komedi filmi, insanların onlara aptalmışlarcasına baktığı 3 yakın arkadaşın dostluklarını ve hayatını anlatıyor. Aamir Khan’ın başrolünde oynadığı 2009 yapımı bu film, bunu yaparken hem güldürüyor hem de sizi eğitim sistemiyle alakalı düşündürüyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL