SİNEMA

Vizyondaki Filmler!

Bu hafta vizyonda 9 yeni film bulunuyor Shaun The Sheep: Farmageddon / Kuzular Firarda: Uzay Parkı Sessiz ve sakin Mossingham kasabasının üzerinde, gökyüzünde ortaya çıkan ne olduğu anlaşılamayan garip ışıklar,..

Vizyondaki Filmler!

Bu hafta vizyonda 9 yeni film bulunuyor

Shaun The Sheep: Farmageddon / Kuzular Firarda: Uzay Parkı

Sessiz ve sakin Mossingham kasabasının üzerinde, gökyüzünde ortaya çıkan ne olduğu anlaşılamayan garip ışıklar, gizemli bir ziyaretçinin galaksinin ve samanyolunun ötesinden geldiğini haber vermektedir. Ancak yakındaki Mossy Bottom Çiftliği’ndeki muzur koyun Shaun’ın zihninde başka şeyler vardır; yaptığı birçok plan sürekli bıkkın Bitzer tarafından engellenmektedir. Ancak bu şaşkın ve sevimli uzaylı, Mossy Bottom Çiftliği’nin yakınlarına inanılmaz bir güçle düştüğü zaman, koyun Shaun çok geçmeden uzay gücünde bir eğlence ve macera için büyük bir fırsat görür.

Dolittle

Robert Downey Jr.’ın başrolünde yer aldığı Dolittle, kraliçenin hastalığına çare bulmak için macera dolu bir yolculuğa çıkan Dr. John Dolittle’ın hikayesini konu ediyor. Dr. John Dolittle, İngiltere’nin en ünlü doktor ve veterineridir. Yıllar önce karısını kaybeden Dolittle, bunun akabinde kendisini malikanesinin duvarları arasına kapatır. Dış dünya ile bağlantısını kesen Dolittle, genç kraliçenin hastalandığını öğrenince kabuğundan dışarı çıkmaya karar verir.

Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı

Kamil Aydın’ın yönetmen koltuğuna oturduğu Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı, Balkan coğrafyasındaki zulmün önüne geçmek için zorlu bir mücadeleye girişen Fatih Sultan Mehmet’in seçkin savaşçı birliği Akıncıların hikayesini konu ediniyor. Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’un fethinin ardından rotasını Roma’ya çevirir. Ancak bu sırada Sırp kralı Lazar, Fatih Sultan Mehmet’in Avrupa’daki kararlı ilerleyişinin önüne geçmek ister. Fatih Sultan Mehmet’e ölümüne bağlı olan Akıncılar, Osmanlılara karşı Katolik dünyası ve Papa ile ittifak kuran, Balkan coğrafyasında büyük bir zulme neden olan Lazar’ın planını bozmak için, harekete geçer. Fatih’in Akıncıları, hak ve adaleti sağlamak ve yaşanan zulme dur diyebilmek için zorlu bir mücadeleye girişir.


J’ai perdu mon corps / I Lost My Body / Bedenimi Kaybettim

Animasyon kategorisinde Oscar’a aday olan Bedenimi Kaybettim, ayrıldığı vücudunu bulmaya karar veren ve bunun için laboratuvardan kaçan bir elin hikayesini konu ediniyor.

Karakomik Filmler 2

Cem Yılmaz, Karakomik Filmler 2 ile bir kez daha izleyici karşısına çıkıyor. Karakomik Filmler 2, Deli ve Emanet filmlerinden oluşuyor. Emanet filmi, yetenek yarışmalarına katılarak şöhret peşinde koşan Birol’un hikayesini konu ediniyor. Kadrosunda Cem Yılmaz, Çağlar Çorumlu, Özge Özpirinçci, Tansu Biçer, Celil Nalçakan bulunuyor.


İstasyon

Kadir Genç ve Volkan Adıyaman yönetmenliğindeki İstasyon, kızının katillerinden intikam almaya çalışan bir annenin hikayesini anlatıyor. Genç bir kadın olan Hira, kızını bir doğum gününde kaybetmiştir. Yaşadığı büyük acıdan sonra kendisini toparlamayan Hira, akıl hastanesine yatmak zorunda kalır.

La vérité / Saklı Gerçekler


Orijinal adı La vérité olan Saklı Gerçekler, genç bir kız ve onun aktris olan annesi arasındaki ilişkiye odaklanıyor. Fabienne Dangeville, Fransız sinemasının en gözde yıldızlarından biridir. Onun hayatı, onu seven ve hayran olan erkekler arasında hüküm sürerek geçmiştir. Artık yaşlanan oyuncu, anılarını paylaştığı bir kitap yayınlar. Annesinin hayatına dair olan kitabı okuyan Lumir, büyük bir şok geçirir.

Kirpi ve Saksağan: Sevimli Uzay Kahramanları / Louis & Luca – Mission to the Moon


Kirpi ve Saksağan: Sevimli Uzay Kahramanları, Ay’a yolculuk yapan Nolan ve arkadaşı Louis’in yaşadığı maceraları konu ediyor. Ay’a yapılacak olan bir yolculuk için Norveç ekibinin başında, Flaklypa köyünden çıkmış parlak mucit Reodor vardır. Cesur astronot Nolan’ın bu macerasında yanlış gidecek bir şey olmayacağı düşünülse de pek çok şey beklendiğinden farklı gelişir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL