MEKANLAR SEYAHAT

Villa kiralama hakkında bilinmesi gerekenler!

Son zamanlarda daha izole bir tatil isteyenlerin tercihi villalardan yana olmaya başladı desek abartmış olmayız. Özellikle de Ege ve Akdeniz sahillerinde konumlanmış olan villalar bu yıl bir hayli revaçta. Sizler..

Villa kiralama hakkında bilinmesi gerekenler!

Son zamanlarda daha izole bir tatil isteyenlerin tercihi villalardan yana olmaya başladı desek abartmış olmayız. Özellikle de Ege ve Akdeniz sahillerinde konumlanmış olan villalar bu yıl bir hayli revaçta. Sizler için Villa kiralama hakkında bilinmesi gerekenleri listeledik.

Ne istediğinizi bilmenizde fayda var

Yaz tatilleri çoğumuzun hayalini kurduğu ve gelsin diye beklediği tatillerin başında geliyor. Çalışma hayatına kısa bir mola vermek ve yaz güneşinin tadını çıkarmak için villalar farklı ve rahat bir konaklama alternatifi sunuyor. Bu noktada eğer ki konaklamanızda villaları tercih edecekseniz nasıl bir konumda konaklama istediğinize karar vermenizde fayda var.

Alışveriş noktalarına / marketlere yakınlığı

Kimi tatilci marketlere çok yakın olmasak da olur derken kimisi için marketlere yakınlık önemli oluyor. Çünkü, her alışveriş için sürekli olarak yollara düşmek bazen zor ve zahmetli olabiliyor, özellikle de özel aracı olmayanlar için.

Kişi sayısına göre oda sayısı ve yatak sayısı önemli

Konaklama yapmayı planladığınız villada kaç kişinin kalacağı ve yeteri kadar yatağın olup olmadığı oldukça önemli bir konu. Çünkü bazı villalarda 2 tane yatak odası ve 4 tane yatak mevcut şeklinde bir bilgi veriliyor ama maksimum konaklama yapacak kişi sayısını da yatakların kapasitesinden daha fazla olduğu belirtiliyor. Bunun sebebi de açılıp yatak olan kanepelerin de yataktan sayılmasından kaynaklı.

Evcil hayvan kabul ediyor mu?

Ailemizin bir parçası olan evcil hayvanımızla tatile gitmek artık bir lüks olmaktan çıkmış durumda. Birçok otel evcil hayvan dostu olduğu için minik dostlarımızı misafir etmekten mutluluk duyuyor. Ancak bazı işletmeler için böyle bir durum henüz söz konusu değil. Sizler de evcil hayvan sahibiyseniz ve tatillere minik dostunuzla çıkmayı tercih ediyorsanız, konaklama yapacağınız villanın evcil hayan kabul edip etmediğini mutlaka teyit edin ki sonradan kötü bir sürpriz yaşamayın.

Tatil süresince ne kadar mahremiyet istiyorsunuz?

Bu noktada ne kadar mahremiyet aradığınız önemli bir konu. Yana yana ikiz villalar çok fazla mahremiyet aramayanların tercihi olurken, tamamen mahremiyet arayanların tercihi ise komşu evlerden oldukça uzak bir noktada konumlanan villalar oluyor.

Villanın bulunduğu konum güvenli mi?

Tatil ve konaklamalarda güvenlik oldukça önemli bir konu. İster bir dağın tepesinde olun ister denizin yanı başında isterseniz de şehrin tam ortasında, bu noktada atlamamanız gereken tek şey villanın güvenlikli bir yer de olup olmadığı.

Kiralama sözleşmesinin tamamını dikkatlice okuyun

Bazen villa kiralamalarında ev sahipleri kiracılarla sözleşme yapabiliyor. Sizin ev sahibiniz de bir sözleşme yapmak isterse her maddeyi dikkatlice okumanızda fayda var. Ev sahipleri her ne kadar kendilerini ve kiracılarını korumak adına bu sözleşmeleri yapsalar da bazen tatilciler konaklama sonunda sözleşme maddelerine aykırı bir durum yaşayabiliyor ve mağdur olabiliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL