DİZİ

Vikings dizisi hakkında temel bilgiler!

Bir döneme damga vuran ve etkisi muhtemelen yıllar sürecek belgesel niteliğindeki dizi Vikings hakkında tüm merak edilenleri, bilinmesi gerekenleri, izleyici yorumlarını ve karakter analizlerini sizler için bir araya getirdik.Öncelikle Vikings..

Vikings dizisi hakkında temel bilgiler!

Bir döneme damga vuran ve etkisi muhtemelen yıllar sürecek belgesel niteliğindeki dizi Vikings hakkında tüm merak edilenleri, bilinmesi gerekenleri, izleyici yorumlarını ve karakter analizlerini sizler için bir araya getirdik.Öncelikle Vikings Dizisi, genellikle tarihi konulara yer veren belgesel kanalı History Channel’da yayınlandı. İlk bölümünden itibaren diziseverlerin beğenisini kazanan Vikings çok ses getiren bir dizi oldu.

Vikings, hikayesi gerçek yaşama ve karakterlere dayanan bir dizi. 8. Yüzyıl ve 11. Yüzyıl arasında yaşanan Viking devrini bize tekrar yaşatıyor. Dizinin asıl bel kemiği ise Ragnar Lothbrok. Dizinin başından sonuna aslında o dönemde ülkelerin baş belası olan Ragnar’ın hikayelerini izliyoruz.

Diziyi izleyen izleyicinin en merak ettiği şey; bugün medeniyet konusunu çoktan aşmış, refah seviyesi anlamında çok ileride olan İskandinavların atalarının gerçekten barbar olup olmadığı! Vikings’i izledikçe şunu anlıyorsunuz ki, barbarlıklarının sebebi ölüm korkularının olmaması ve savaşarak ölmenin en onurlu ölüm olduğunu düşünmeleri.

Diziyi zamanına göre ve tarihin gelişimine göre değerlendirdiğimizde bu toplumun kendine has çok fazla özelliğini de keşfetmiş oluyoruz. Çocukluklarından itibaren ölümün yeni bir başlangıç olduğuna inanan bu toplum, ölümden o kadar korkmuyor ki 7 yılda bir düzenledikleri ayinlerde kendi aralarından 7 insanı kurban ediyorlar.

Vikingler hakkında çok fazla olumsuz yorum ve geri dönüş alınması üzerine History Channel’ın genel müdürü bir açıklama yaptı. “İnsanlar Vikingler hakkındaki çoğu şeyi yanlış biliyor, aslında Vikinglerin çok daha güçlü ve etkili bir hikayeleri var.”

Dizi Vikinglerin uzun ve belirsizliklerle dolu deniz yolculuklarını hangi yöntemlerle gerçekleştirdiklerini gösteriyor. Ragnar’ın pusulası ve havanın kapalı olduğu günlerde yollarına devam etmelerini sağlayan güneş taşları bunlardan bazıları. Bütün bunların yanı sıra diziye bağımlı olmanızı sağlayacak derecede güzel insanı ekranda bir arada bulabilirsiniz.

Tarihe yolculuk yapmak isteyen ve geçmiş zamana ait sinema ve dizi yapımlarına ilgi duyanların severek takip ettiği Vikinkgs dizisinde 5 sezon geride kalmıştı. Vikings 6. Sezonu için dizi yapımcısı History Chanel, 5. sezon bitmeden önce müjdeyi vermiş ve 6. sezonun geleceğini Vikings sevenlere duyurmuştu. Dizinin 6. Sezon yayın tarihi resmi olarak açıklanmış değil ama daha önceki sezonlara bakılarak dizinin 2020’nin Kasım ayında yayınlanacağını söyleyebiliriz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL