SİNEMA

Verilerin Depolanmasının Tehlikelerine Işık Tutan Film!

Dünya prömiyerini yaptığı Sundance Film Festivali’nde izleyicileri etkilemeyi başaran Netflix belgeseli The Great Hack’ten fragman yayınlandı. Kişisel verilerin depolanmasının yarattığı tehlikelere ışık tutan belgesel, 24 Temmuz’da yayınlanacak. Muhtemelen herkes gibi..

Verilerin Depolanmasının Tehlikelerine Işık Tutan Film!

Dünya prömiyerini yaptığı Sundance Film Festivali’nde izleyicileri etkilemeyi başaran Netflix belgeseli The Great Hack’ten fragman yayınlandı. Kişisel verilerin depolanmasının yarattığı tehlikelere ışık tutan belgesel, 24 Temmuz’da yayınlanacak.
Muhtemelen herkes gibi sizin de bir akıllı telefonunuz var. Eğer yoksa bile dizüstü bilgisayarınız, dijital hoparlörünüz veya söylediğiniz her şeyi dinleyip kaydeden elektronik bir eşyanız vardır. Demek istediğimiz, bir elektronik eşya aracılığıyla dinleniyor olabilirsiniz ve kaydedilen veriler size karşı kullanılabilir. Bu fikir, ilk bakışta abartılı ya da paranoyakça gelebilir fakat Netflix‘in yeni belgeseli The Great Hack, bu durumun tahmin edebileceğinizden daha gerçekçi olduğunu söylüyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL