SİNEMA VİDEOLAR

Venedik yolcusu “hayaletler” filminden fragman geldi!

Azra Deniz Okyay yönetmenliğindeki Hayaletler’den fragman paylaşıldı. Venedik Film Festivali’nde ödül için yarışacak olan yerli yapım “Hayaletler”den fragman paylaşıldı. Azra Deniz Okyay’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin fragmanında yalnızca dans etmeye çalışan..

Venedik yolcusu “hayaletler” filminden fragman geldi!

Azra Deniz Okyay yönetmenliğindeki Hayaletler’den fragman paylaşıldı.
Venedik Film Festivali’nde ödül için yarışacak olan yerli yapım “Hayaletler”den fragman paylaşıldı. Azra Deniz Okyay’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin fragmanında yalnızca dans etmeye çalışan bir grubun, ülkenin tüm engellerine takıldığını görüyoruz. Hayaletler, toplumsal eleştiri getiren bir yapım olarak karşımıza çıkıyor.

Hayaletler’in konusu ise şöyle: Hayaletler, elektriğin saatlerce kesik olduğu bir günde yolları kesişen dört insanın hayatına odaklanıyor. Saatlerce süren elektrik kesintisi, birçok insanın yaşamını etkiler. Yine şehirde karanlığın hüküm sürdüğü bir gün, hiphop dansçısı olmanın hayalini kuran Didem, kentsel dönüşüm fırsatçısı Raşit, belediyede temizlik görevlisi olarak çalışan İffet ve mahallede yaşayan çocuklara gönüllü film dersi veren Ela’nın yolları kesişir. İstanbul’da Sucular semtinde yaşayan dört insanın yollarının kesişmesi ile onların birbirinden farklı hayatları da iç içe geçer.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL