SİNEMA

Vatan Sağ Olsun’dan Yeni Tanıtım!

Dumlupınar faciasını konu edinen Dumlupınar: Vatan Sağ Olsun filminden ilk teaser paylaşıldı. Dijital Sanatlar altında geliştirilen film, son zamanların en çok konuşulan isimlerinden biri olan Mustafa Uslu’nun imzasını taşıyor. Türkiye..

Vatan Sağ Olsun’dan Yeni Tanıtım!

Dumlupınar faciasını konu edinen Dumlupınar: Vatan Sağ Olsun filminden ilk teaser paylaşıldı. Dijital Sanatlar altında geliştirilen film, son zamanların en çok konuşulan isimlerinden biri olan Mustafa Uslu’nun imzasını taşıyor.

Türkiye tarihinin en büyük yaralarından biri olan Dumlupınar denialtı faciasını konu edinen Dumlupınar: Vatan Sağ Olsun filminden teaser yayınlandı. Teaser’da, Çanakkale açıklarında bulunan denizaltının İsveç bandıralı bir şilep ile çarpışması üzerine denizaltında mahsur kalanları görüyoruz. 66 yıl önce gerçekleşen olayda yalnızca beş asker kurtarılmıştı. 7 subay, 35 astsubay ve 39 deniz eri faciada yaşamını yitirmişti. Dumlupınar şehitlerinin anısına izleyicileriyle buluşmaya hazırlanan film, kahramanlık dolu bu öyküyü beyaz perdeye aktarıyor. Dumlupınar: Vatan Sağ Olsun filminin senaryosunu Cereyan filminden tanıdığımız Mert Dikmen kaleme aldı. Filmin yönetmen koltuğunda ise Sarıkamış Çocukları, Türk İşi Dondurma, Ayla ve Müslüm’ün yönetmenliğinde imzası bulunan Can Ulkay oturuyor.

Şehit askerin anısına beyaz perdeye aktarılan ve Can Ulkay yönetmenliğinde olan Dumlupınar: Vatan Sağ Olsun filminin izleyicileriyle 2020’nin Ocak ayı içerisinde buluşması beklenenler arasında yer alıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL