SİNEMA

Uzun Zaman Önce, Uluslararası Film Festivali’nden Ödülle Döndü!

Cihan Sağlam’ın yazıp yönettiği Uzun Zaman Önce, uluslararası prömiyerini yaptığı Silk Road Uluslararası Film Festivali’nden ödülle dönüyor. Filmin başrol oyuncusu Onur Dikmen, Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması’nda En İyi Erkek..

Uzun Zaman Önce, Uluslararası Film Festivali’nden Ödülle Döndü!

Cihan Sağlam’ın yazıp yönettiği Uzun Zaman Önce, uluslararası prömiyerini yaptığı Silk Road Uluslararası Film Festivali’nden ödülle dönüyor. Filmin başrol oyuncusu Onur Dikmen, Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması’nda En İyi Erkek Oyuncu seçildi.

Cihan Sağlam’ın senaryosunu yazıp yönettiği Uzun Zaman Önce, geçtiğimiz günlerde uluslararası prömiyerini yaptığı Silk Road Uluslararası Film Festivali’nden ödülle dönüyor. Festivalin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması bölümünde sinemaseverlerle buluşan Uzun Zaman Önce’nin başrolünde yer alan Onur Dikmen, En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Geçtiğimiz yıl Adana Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Serdar Orçin), Boğaziçi Film Festivali’nde de En İyi Kadın Oyuncu (Nihan Okutucu Dengiz) ödüllerini kazanan Uzun Zaman Önce, böylece gösterildiği ilk uluslararası festivalden de ödülle dönmüş oldu.
Başrollerini Onur Dikmen, Serdar Orçin, Reha Özcan ve Nihan Okutucu Dengiz’in paylaştığı dram-gerilim türündeki film; suç ve kefaretin köklerini, baba ve oğul ilişkisinin çıkmazlarını, kadın ve erkek ilişkilerinin sevgisiz tarihini, aile kurumunun içinden anlamaya çalışıyor ve ‘vicdan’ temasından yola çıkarak bir masumiyeti kaybediş hikâyesi anlatıyor.

Cavit Çetin Güner ve Armağan Lale’nin ortak yapımcılığında gerçekleşen Uzun Zaman Önce’nin oyuncu kadrosunda ayrıca Ümit Çırak, Esra Bezen Bilgin, Zeynep Kaçar, Sevinç Erbulak ve Murat Garipağaoğlu yer alıyor. Müziklerini Uygur Yiğit’in yaptığı, görüntü yönetmenliğini Deniz Pişkin’in, sanat yönetmenliğini de Ufuk Özek’in üstlendiği film, Türkiye’de Mayıs 2020’de gösterime girecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL