DİZİ

Uzun sezonlu diziler!

Malumunuz koronavirüsten dolayı neredeyse hepimiz eve kapandık. İşte böyle zamanlarda imdadımıza uzun sezonlu diziler yetişiyor. The Wire/ Sezon Sayısı: 5/ IMDb puanı: 9,3 Sezon sayısı az deyip es geçmeyin hemen!..

Uzun sezonlu diziler!

Malumunuz koronavirüsten dolayı neredeyse hepimiz eve kapandık. İşte böyle zamanlarda imdadımıza uzun sezonlu diziler yetişiyor.

The Wire/ Sezon Sayısı: 5/ IMDb puanı: 9,3

Sezon sayısı az deyip es geçmeyin hemen! Aynı dizide farklı konuların ele alınmasını seviyorsanız The Wire’ı keşfetmeniz gerekiyor. Dizi 1. sezonunda uyuşturucu, 2. sezonunda işçiler ve sendikalar, 3. sezonunda siyaset, 4. sezonunda eğitim sistemini ele alıyor son olarak ve 5. sezonunda medya konusuna değinerek final yapıyor. İzleyenlerin toplumla ilgili sorgulama yapmasını sağlayan bu diziyi korona günlerinde mutlaka izlemelisiniz, bizden söylemesi.

Breaking Bad/ Sezon Sayısı: 5/IMDb puanı: 9,5


Efsane dizi Breaking Bad’i artık izlemeyen çok az bir kitle kalmıştır diye düşünüyoruz ancak yine de izlememiş ya da yeniden izleyerek nostalji yapmak isteyenler için bu diziyi de listemize alalım dedik.
Dizide işinde gücünde bir kimya öğretmeni olan Walter H. White’ın kanser hastası olduğunu öğrendikten sonra eski öğrencisi Jesse ile uyuşturucu yapıp satmaya başlaması ve White’ın artık bir Heisenberg’e dönüşme hikayesi anlatılıyor. Son derece iyi tasarlanmış bir senaryosu olan bu diziyi izledikten sonra bir de geçen yıl çıkan Netflix yapımı “El Camino: A Breaking Bad Movie”yi de izlemenizi tavsiye ederiz.

The Sopranos/ Sezon Sayısı: 6/ IMDb puanı: 9,2

Bir Amerikan-İtalyan mafya ailesinin yöneticisi olan Tony Soprano’nun hayatında adalet, suç, aile ve dostluk kavramlarını dengede tutmaya çalışması anlatılır. Bu haliyle akıllara efsane film The Godfather’ı getiren The Sopranos’da aynı zamanda Tony’nin psikiyatrik destek almaya başlamasıyla dönüşmeye başlaması da ele alınıyor.

Silicon Valley/ Sezon Sayısı: 6/ IMDb puanı: 8,5

Bildiğimiz üzere Silikon Vadisi, geleceğin teknolojisinin üretildiği bir yer. Eğer bu dünyayı yakından tanımak istiyorsanız bu dizi tam size göre! Dizi, Silikon Vadisi’nde yaşayan içine kapanık bir bilgisayar programcısının yaşadıklarını anlatıyor. Kara mizah türünde olan dizide bilgisayar programcılarının kariyer basamaklarını tırmanmak, bir adım önde olmak için neler yaptığına tanık olacaksınız.

Community/ Sezon Sayısı: 6/ IMDb puanı: 8,5

Dizide diploması sahte olduğu için iptal edilen bir avukatın uyum problemi yaşayan kişileri bir grupta toplayarak onlara eğitim vermesi anlatılır. Karakterlerin komik maceralar yaşamasıyla renklenen dizide avukatın asıl amacı ise kendi kişiliğini geliştirmektir.

Orange Is The New Black/ Sezon Sayısı: 7/ IMDb puanı: 8,1

Jodie Foster’ın yönetmenliğini yaptığı bu dram dizisi, yayınlandığı ilk zamanlarda bile epey ses getirmişti. Biseksüel Piper Chapman, 10 yıl önce üniversitede tanıştığı bir uyuşturucu satıcısı olan kız arkadaşı Alex Vause yüzünden 15 aylık hapis cezasına çarptırılır. Nişanlısı Larry ile normal bir hayata sahip olan Piper, artık Alex ile hapistedir. Netflix yapımı olan dizide, ikilinin diğer mahkumlarla baş etmeye çalışma maceraları ele alınır.

Parks and Recreation/ Sezon Sayısı: 7/ IMDb puanı: 8,6

Toplamda 101 bölümden oluşan dizide park ve bahçelerin düzenlenmesinden sorumlu kamu memuru Leslie, insanların düşmesine ve yaralanmasına sebep olan bir çukuru gözüne kestirir. O bölgeye park yapılmasını planlayan Leslie için işler yolunda gitmeyecektir. Bu kadar basit bir proje için hükümet yetkililerinin ve bürokratların işin içine girmesi her şeyi zorlaştıracaktır.

The Mentalist/ Sezon Sayısı: 7/ IMDb puanı: 8,1

İnsanların zihnini okuyabilen bir sirk çalışanının bu özelliğinden dolayı televizyona çıkmasının ardından hem bir düşmanı hem de yeni bir işi olacaktır. Bu özelliği sebebiyle televizyona çıkan Patrick Jane’in düşmanı Red John, bir gün ailesini öldürür. Aynı zamanda suç vakalarını dakikalar içinde çözen Patrick, ailesini kimin katlettiğini bulmak için kriminal ekibe dahil olur. Zaten maceralar da bu şekilde başlar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL