SİNEMA

Üniversite Hayatını Anlatan Filmler!

Herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği, belki özlemle anılan belki heyecanla beklenen yılların filmleri… The Social Network (Sosyal Ağ – 2010) Muhtemelen üniversite denildiğinde akla ilk gelen filmlerden biri olan Social..

Üniversite Hayatını Anlatan Filmler!

Herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği, belki özlemle anılan belki heyecanla beklenen yılların filmleri…

The Social Network (Sosyal Ağ – 2010)

Muhtemelen üniversite denildiğinde akla ilk gelen filmlerden biri olan Social Network, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in ve Facebook’un hikayesi. Film bir Ekim gecesi Mark Zuckerberg’in sarhoşken Harvard Üniversitesi’nin sistemine sızmasıyla başlıyor. Bu durum üniversitenin ilgisini çekiyor ve Facebook’un kurulması için gerekli ortamı hazırlıyor.

Good Will Hunting (Can Dostum – 1997)

Ana karakterimiz Will Hunting, MIT’de temizlik görevlisi olarak çalışmaktadır. İşin ilginç yanı ise Will’in oldukça yüksek bir iq seviyesine sahip olması. Temizlik yaptığı akşamlardan birinde, bir sınıfın tahtasında yazılı olan matematik sorusuna denk gelir. Çözülmesi imkansıza yakın olan bu problemi rahatça tahtaya yazar ve sınıftan çıkar. Bu matematik profesörünün dikkatini çeker bu hayatlarının kesişmesi için bir başlangıç olur.

Pitch Perfect (Mükemmel Saha – 2012)

Üniversite birinci sınıf öğrencisi olan Becca Barden, okulun kadın acapella grubu olan Bellas’a katılır. bu grup okulun erkek acapella grubuyla rekabete girer. Bolca müzik dinleyeceğiniz ve üniversite hayatına doyacağınız bu filmi izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Mona Lisa Smile (Mona Lisa Gülüşü – 2003)

Genç ve idealist sanat tarihi hocası Katherine Watson, kız koleji Wellesley’e adım attığında, buradan mezun olan öğrenciler için başarının ne kadar iyi bir evlilik yaptıklarıyla ölçüldüğünden habersizdir. Onlara farklı hayatlar olabileceğini gösterirken, okul yönetimiyle karşı karşıya kalır.

Pot Luck (İspanyol Pansiyonu – 2002)

Tutucu, Fransız bir üniversite öğrencisi Barcelona’ya taşınır. 6 tane Avrupa’nın her yerinden gelmiş öğrenciyle yaşamaya başlar. Burda her aşk ve dostluk her dilde konuşulacaktır.

Kicking and Screaming (Gençlik Yılları – 1995)

Bir grup erkek arkadaş mezun olmalarına rağmen aylarca üniversitelerinin etrafında takılmaya devam ederler. Hayatlarını aynı üniversitedeki gibi sürdürmeye çalışırlar. Tabii bir noktadan sonra işler değişir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL