MEKANLAR SEYAHAT

Ucuz seyahat sevenler burası kaçmaz!

Yoğun geçen haftanın sonunda biraz olsun nefes almak istiyorsanız listemiz tam size göre. Sinop, Türkiye’nin en huzurlu şehirlerinden biri. Bunu da Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), araştırma sonuçlarıyla ortaya koymuş durumda…

Ucuz seyahat sevenler burası kaçmaz!

Yoğun geçen haftanın sonunda biraz olsun nefes almak istiyorsanız listemiz tam size göre.

Sinop, Türkiye’nin en huzurlu şehirlerinden biri. Bunu da Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), araştırma sonuçlarıyla ortaya koymuş durumda.

Sinop gezilecek yerlerde Arkeoloji Müzesi de yerini almış durumda. 2006 yılında açılan müzede sikke bölümler, küçük buluntular, taş eserler gibi birçok değerli dönem izleri bulunuyor.


Erfelek Tatlıca Şelaleleri Sinop’a 30 km uzaklıkta. Yeşillikler arasında çok güzel bir yolu var. Sinop’ta gezilecek yerler listesinin her zaman zirvesinde olan bir yer olduğu kesin.


Sinop Kalesi şehrin merkezinde, liman yanında bulunan ve hâlâ tüm heybetiyle şehrin en güzel simgelerinden olan bir kale. Kalenin burç kısımların da günümüzde bir kafenin olması ilginç geliyor göze ama yine de dinlenebileceğiniz bir kısım mevcut. 


Refik Halit Karay, Mustafa Suphi, Ahmet Bedevi Kuran, Refii Cevat, Hüseyin Hilmi, Burhan Felek, Osman Cemal Kaygılı, Celal Zühtü Benneci, Sebahattin Ali, Kerim Korcan, Osman Deniz, Zekeriya Sertel gibi yazar ve şairler kalmış Sinop Cezaevi’nin zindanlarında.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL