SEYAHAT

Turlar ileri tarihe erteleniyor!

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Rus turizm endüstrisi temsilcilerinin ve turistlerin yaz aylarında dış uçuşların kısmen de olsa yeniden başlamasını umduklarını, ancak hiç kimsenin bunun garantisini veremeyeceğini..

Turlar ileri tarihe erteleniyor!

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Rus turizm endüstrisi temsilcilerinin ve turistlerin yaz aylarında dış uçuşların kısmen de olsa yeniden başlamasını umduklarını, ancak hiç kimsenin bunun garantisini veremeyeceğini belirtti.

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov’un Türkiye’deki turizm sektörü ile ilgili açıklamalarını Sputnik’e değerlendiren ATOR Başkanı Maya Lomidze, bu sektörde yakın gelecekte yaşanabilecek gelişmeler, tur operatörlerinin beklentileri ve seyahatlerin yeniden başlayabileceği olası tarihler konusunda öngörülerde bulundu.

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, Rusya’nın Türk operatörlerin corona virüs pandemisinin ardından turizm sektörünün en kısa zamanda yeniden çalışmaya başlaması yönündeki umutlarını paylaştığını ve her iki ülkenin bu sektördeki işbirliğini ilerletmeye kararlı olduğunu belirtmişti.

Lomidze’ye göre Rusların Türkiye tatiline yönelik beklentilerini, aynı diğer dış destinasyonlarda olduğu gibi tahmin etmek oldukça zor:

“Turizm endüstrisinin temsilcileri ve turistler olmak üzere hepimiz bu yaz hava yolculuklarının kısmen de olsa yeniden başlayabilmesini ve bir yerlere uçmanın mümkün olabilmesini umuyoruz. Fakat viroloji uzmanları olmadığımız için bunu ne turistlere, ne de kendimize garanti edebiliyoruz. Dünyada her şeyin birbiri ile bağlantılı olduğu bir durumdayız.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL