SEYAHAT

Türkiye’nin en romantik yerleri!

İşte size keyifli ve bir o kadar da romantik bir hafta sonu yaşatacak rota önerilerimiz. Bolu Mevsim kış olunca ilk sırayı kar manzaraları ile ünlü Bolu’ya vermemek olmazdı. Pek çok..

Türkiye’nin en romantik yerleri!

İşte size keyifli ve bir o kadar da romantik bir hafta sonu yaşatacak rota önerilerimiz.

Bolu

Mevsim kış olunca ilk sırayı kar manzaraları ile ünlü Bolu’ya vermemek olmazdı. Pek çok içerikte görmüşsünüzdür bu bölge sunduğu manzaralarla özellikle sonbahar ve kış aylarında bir cennete dönüşüyor. Abant Yolu çevresinde bulunan şömineli ve doğa manzaralı otellerin birinde konaklayabilir, çevreyi ise günübirlik geziler ile keşfedebilirsiniz. Özellikle erken saatlerde gidip karla kaplı göl manzarasına karşı keyif yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Uludağ

Kar ile başladık kar ile devam edelim. Uludağ çoğunlukla kayak tutkunlarının aklına gelse de aslında alternatif ve romantik bir tatil rotası olarak da değerlendirmek mümkün. Özellikle son yıllarda popülerliği artmaya başlayan Orman Köşkleri bizce romantik bir hafta sonu için oldukça ideal. Karlarla kaplı minik balkonunuzda sıcak içeceğinizi yudumladığınızı sonra da doğa yürüyüşleri yaptığınızı hayal edin! Biz kayak sporuna biraz uzak olduğumuz ve sakinlik aradığımız için tercihimizi doğa yürüyüşlerinden ve minik kar kamplarından yana kullanmıştık ama yine bu alanda kalıp kayak pistlerine de ulaşabilirsiniz.

Şile Ağva

Ne filmlere, dizilere konu oldu burası… Ama olduğu kadar da var gerçekten. Şile, özellikle Ağva bölgesi hem şehre yakın hem de sunduğu huzurlu ortamı ile şehirden bir o kadar uzak. Tabi bu özellikleri bölgeyi pek çok kişi için bir odak haline getiriyor, dolayısıyla erken rezervasyon yapmanızda fayda var.

Trakya Bağ Rotaları

Trakya bölgesine Türkiye’nin Toscana’sı diyorlar ve dedikleri kadar var! Daha önce hem Lüleburgaz tarafındaki bir bağda keyifli bir hafta sonu geçirmiş hem de yakın zamanda daha da popüler olacağını düşündüğümüz Miras Yolu rotasını keşfetmiştik. O nedenle bu önerimizi tek bir seçenekle sınırlandırmak istemedik ve tüm bölgeyi listeye eklemeyi tercih ettik. Trakya Bağ Rotası Kırklareli’nden Gelibolu’ya uzanıyor ve hepsi birbirinden güzel farklı konaklama ve lezzet seçenekleri sunuyor.

Kapadokya

Masal diyarı Kapadokya! Kapadokya kesinlikle bu dünyadan ya da bu zamandan değil, öyle büyülü ki atmosferi sizi her şeyden uzaklaştırıyor. Herkesin hayatında en az bir kere gidip görmesi gereken yerler arasında bir numarayı hak ediyor. Kapadokya konaklamadan yiyeceğe size bambaşka bir deneyim sunacak. Özellikle mağaraların içine inşa edilmiş otellerden birini tercih etmenizi ve testi kebabının tadına bakmadan dönmemenizi öneririz.

Kazdağları

Denize yakın oluşu çoğu kişinin bahar ya da yaz planına girmesine neden olsa da kesinlikle romantik rotalar listesine girmeyi hak ediyor. Kazdağları’nda Yeşilyurt, Adatepe, Mehmetalan, Büyükçetmi, Küçükçetmi gibi pek çok minik Ege köyü var. Özellikle son yıllarda pek çok butik konaklama seçeneği eklendi.

Bozcaada

Bozcaada’nın her mevsimini seviyoruz, yaz aylarında çok kalabalık olduğu için kış gibi alternatif bir mevsimde güzel bir Ege havası alıp leziz yemeklerden tatmak isteyenler için ideal bir tercih olabilir. Adanın sokaklarında dolaşabilir, bir akşamınızı ise meşhur günbatımına ayırabilirsiniz. Ada yılın çoğu zamanı ılık bir havada olsa da olası bir hava muhalefetlerinden seferler etkilenebiliyor, dolayısıyla Bozcaada planı yapacaksanız hava durumuna özellikle dikkat etmenizi öneririz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL