SEYAHAT

Türkiye’nin En İyi Kamp Yerleri!

Türkiye öyle bir coğrafyanın üzerine kurulmuş ki, tatilden beklentiniz ne olursa olsun onu karşılayabilecek bir toprak parçasına sahip. Helikopter kayağı da yapabilirsiniz, dünyanın en değerli kumlarının üzerinde de güneşlenebilirsiniz. En..

Türkiye’nin En İyi Kamp Yerleri!

Türkiye öyle bir coğrafyanın üzerine kurulmuş ki, tatilden beklentiniz ne olursa olsun onu karşılayabilecek bir toprak parçasına sahip. Helikopter kayağı da yapabilirsiniz, dünyanın en değerli kumlarının üzerinde de güneşlenebilirsiniz. En tehlikeli kanyonlarda tur atabilir veya çok sakin alanlarda kamp kurabilirsiniz.

İşte birbirinden farklı kamp alanları:

Yedigöller Milli Parkı (Bolu)

Bolu sınırları içerisinde yer alan park alanı, özellikle İstanbul ve Ankara’da yaşayanlar tarafından iyi bilinir. Kartpostallık görüntüsü ile sizi daha ilk dakikadan kendisine çeken kamp alanında, kış ayları hariç yılın her gününde kamp yapabilirsiniz.

Kerpe Kartal Kayalıkları (Kocaeli)

Kandıra ilçesinde yer alan park alanı, oldukça otantik diyebilirim. En büyük avantajı da İstanbul’a çok yakın olması. Hatta Pendik veya Tuzla gibi Anadolu’nun ucunda oturanlar için İstanbul’dan bile daha yakın bir kamp alanı.

 Köyceğiz Gölü (Muğla)

Muğla’nın Sultaniye Köyü’nde yer alan kamp yeri, Akdeniz Camping olarak geçmektedir. Gölün kenarında işletilen özel kamp alanı, çok sakin bir ortama sahip. Çok az bilinmesinden dolayı olsa gerek, kalabalık değil.

 İnbükü Ormanı (Aydın)

Aydın’ın saklı cennetlerinden olan Marmaris’te konumlanan kamp alanı, ormanlık alandan oluşuyor. Bölgede aynı anda 150 kadar çadır, kamp kurabiliyor. Sadece çadır değil karavan ile de burada kamp yapabilirsiniz.

 Kazdağları (Balıkesir)

Türkiye’nin en sakin kamp alanlarından birisi Hızır Kamp, Mehmet Alan Köyü’nde hizmet vermektedir. İki profesyonel tarafından açılan kamp işletmesinde, kahvaltı ve akşam yemeği de verilmesi büyük bir avantaj.

Aytap Antik Kenti (Antalya)

Antalya’nın en popüler tatil ilçesi olan Alanya’nın doğusunda yer alan Antik Kent, aynı zamanda harika bir kamp alanı. Binlerce yıl önce yaşam yeri olmuş bu alanda kamp yapmak oldukça keyifli. Kamp alanı, Gazipaşa yolu üzerinde bulunuyor. Navigasyona antik kentin adını yazarak çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

Kelebekler Vadisi (Muğla)

Giderek daha çok tanınan ve maalesef biraz kalabalık hale gelen Ölüdeniz’e yakın konumda bulunan Kelebek Vadisi, eşi benzeri çok az görülecek bir doğal güzelliğe sahip. Hem denize girebileceğiniz hem de muhteşem oksijen dolu havayı ciğerlerinize çekebileceğiniz kamp alanına ulaşmak baya zor.

 Kilimli Göl (Bursa)

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde yer alan kamp alanı, Uludağ’ın yamaçlarında yer almaktadır. Bursa’daki en güzel ve sakin kamp alanlarından birisidir. Göl kenarında tatlı su çeşmesi olması avantajdır.

Akyaka Ormanı (Muğla)

Sadece çadır değil karavan parkı için de uygun olan Akyaka Orman Kampı, tüm yılın yorgunluğunu atıp adeta zihninizi boşaltabileceğiniz bir alan. Muhteşem manzaraya sahip. En güzel yanı ise dış, elektrik ve tuvalet gibi alt yapı hizmetlerinin var olması.

 Nemrut Dağı (Adıyaman)

Dünya’nın kesinlikle en etkileyici noktalarından birisi olan Nemrut Dağı’ndan güneşin batışını ve doğuşunu izledikten sonra, bu görüntülerin ömrünüz boyunca hafızanızdan silinmeyeceğine emin olabilirsiniz. Kommagene Krallığı’ndan kalan heykeller, bölgenin turizm değerine büyük katkıda bulunmuştur. Bu nedenle her yıl on binlerce yabancı turistte bölgeye gelerek hem bir tarih gezisi yapmakta hem de kamp yapmaktadır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL