MEKANLAR

Türkiye’deki En Güzel Plajlar!

İngiltere’nin Guardian Gazetesi, bir anketle Türkiye’deki en güzel plajlarını belirledi. Kabak Koyu – Ölüdeniz Bakir doğası ve eşsiz konumuyla Türkiye’de ve dünyada bir eşi daha olmayan Kabak Koyu Ölüdeniz’e yaklaşık..

Türkiye’deki En Güzel Plajlar!

İngiltere’nin Guardian Gazetesi, bir anketle Türkiye’deki en güzel plajlarını belirledi.

Kabak Koyu – Ölüdeniz
Bakir doğası ve eşsiz konumuyla Türkiye’de ve dünyada bir eşi daha olmayan Kabak Koyu Ölüdeniz’e yaklaşık 17 km mesafede. Fethiye’den başlayarak Antalya’da son bulan antik Likya Yolu üzerindeki bu koy, gri-beyaz kumları ve masmavi deniziyle huzur dolu.

Çıralı Plajı – Olimpos
Akan dere yataklarının serinlik verdiği, hafif taşlı denizi ve ince taneli kumla bezeli kumsalı sizi hemen kendisine çekecek. Olimpos yakınlarındaki Çıralı Plajı iki yandan kayalarla çevrilmiş, doğal ve sakin bir bölge.

İztuzu Plajı – Dalyan
İztuzu, caretta caretta’ların yavrularını emanet ettiği ender plajlardan biri. Dünyada doğallığını koruyan ikinci plaj olma ödülüne de sahip. Bir tarafı tatlı su diğer tarafı ise Akdeniz olan bu plajın dünyada bir benzerinin olmadığı söyleniyor.

Mermerli Plajı – Antalya
Antalya’da, şehrin hemen göbeğinde ve çoğu insanın keşfetmediği bir plaj.

Kelebekler Vadisi – Ölüdeniz
Kelebekler Vadisi, Fethiye Ölüdeniz’e 5 km uzaklıkta, Babadağ’ın eteklerinde bulunuyor. Çevresindeki ortalama 350 m yükseklikteki dağlarla izole bir yapıya sahip. Vadi, yaz-kış akan küçük şelalesi, yeşil bitki örtüsü, rengârenk çiçekleri ve tertemiz deniziyle farklı bir atmosfere sahip. Vadide dünyada ender rastlanan kaplan kelebekleri yaşıyor.

Kaputaş Plajı – Kaş
Karayolundan 187 basamak inilerek ulaşılan bu plaj, kanyondan akmakta olan suyla deniz suyunun birleştiği bir noktadadır. Gelen su deniz suyunun soğumasına sebep olur. Ayrıca deniz aniden derinleşir. Sahildeki kum ve taşlar diğer plajlara göre daha beyazdır.

Altınkum – Çeşme
Kleopatra’nın gelip denize girdiği rivayet edilen plajdır. Çeşme merkeze yaklaşık 10 km uzaklıktadır. Deniz ve kumun rengi Maldiv Adaları’nı andırır. Denizi soğuktur ama ağustos ayından itibaren normale ulaşır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL