SİNEMA

Türkiye’de Sinemaya Olan İlgi Azalıyor!

Türkiye İstatistik Kurumu, 2018 yılının sinema ve tiyatro raporunu kamuoyu ile paylaştı. Paylaşılan verilerde vatandaşların sinemadan uzaklaştığı ve tiyatroya yöneldiği görülüyor. İstatistiklere göre geçtiğimiz yıl sinemaseverler daha çok Türk filmlerine..

Türkiye’de Sinemaya Olan İlgi Azalıyor!

Türkiye İstatistik Kurumu, 2018 yılının sinema ve tiyatro raporunu kamuoyu ile paylaştı.

Paylaşılan verilerde vatandaşların sinemadan uzaklaştığı ve tiyatroya yöneldiği görülüyor. İstatistiklere göre geçtiğimiz yıl sinemaseverler daha çok Türk filmlerine gittiler.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK); ülkemizin sinema ve tiyatro karnesini gözler önüne seren son çalışmasını kamuoyu ile paylaştı. Açıklanan veriler 2018 yılında vatandaşlarımızın sinemadan uzaklaşarak biraz daha tiyatroya yöneldiğini gözleri önüne seriyor.

TÜİK tarafından açıklanan verilere göre 2018 yılında sinemaya giden vatandaşlarımızın sayısı 64 milyon 772 bin kişi oldu. Bu sayı, toplam seyirci sayısının 2017 yılına göre yüzde 5.4 azaldığını gösteriyor.  Geçtiğimiz yıl yerli film izleyen seyirci sayısı yüzde 3.4 artarken, yabancı film izleyen seyircilerin sayısı yüzde 16 düştü.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL