DİZİ

Türkiye’de En Çok İzlenen Netflix Dizileri!

Online dizi ve film platformu olan Netflix, Türkiye’de en çok izlenen dizilerini açıkladı. Bizde sizlerin merakını gidermek için Türkiye’de popüler olan Netflix dizileri listesini oluşturduk. İşte Türkiye’de en çok izlenen..

Türkiye’de En Çok İzlenen Netflix Dizileri!

Online dizi ve film platformu olan Netflix, Türkiye’de en çok izlenen dizilerini açıkladı. Bizde sizlerin merakını gidermek için Türkiye’de popüler olan Netflix dizileri listesini oluşturduk. İşte Türkiye’de en çok izlenen Netflix dizileri;

Peaky Blinders (2013 – ) IMDb: 8.8

Birinci Dünya Savaşı sonrası İngiltere’de irili ufaklı çeteler boy göstermeye başlamıştır. Bu çetelerden bir tanesi Birmingham’ın soygunculuk ve bahis işleriyle ilgilenen Peaky Blinders çetesidir. Bölgenin önemli bir ailesi olan Shelby’ler bir gün yanlışlıkla devletin Birleşik Krallığa ait malları çalarlar. Bu olaydan sonra Krallığın bütün gözü Birmingham’a dikilir ve yeni bir müfettiş olayı çözmesi için gönderilir. Ailenin Reisi Thomas Shelby, hem güçlenmek hem de ailesini korumak için elinden gelenin fazlasını yapmak zorundadır. Türkiye’de en çok izlenen Netflix dizileri arasında yer alan Peaky Blinders’ın oyuncu kadrosunda Cillian Murphy, Paul Anderson, Helen McCroy, Sophie Rundle ve Ned Dennehy yer almaktadır.

Dark (2017 – >)  IMDb: 8.6

Netflix’in belki de en karmaşık dizisi… İzlerken yanınızda kağıt kalem bulundurmanız gereken enfes bir dizi… Dünya’nın bütün ilgisi iki çocuğun kaybolduğu Almanya’nın Winden kasabasındadır. Çocukların nasıl kaybolduğu ise bir türlü anlaşılamamıştır. Ta ki, Louis Hofmann adındaki gencin bir şeyleri araştırmaya başlamasına kadar. Mantığın sınırlarını zorlayan bir film. Anlayabilmek için sakin kafayla izlemeniz ve biraz da her zamanın karakterlerine ve kendi içindeki değişimlerine odaklanmalısınız. Ülkemizde Netflix’in en çok izlenen yapımları arasında olan bu yapımı, mutlaka sessiz ve sakin bir şekilde izlemelisiniz.

Narcos Mexico (2018) IMDb: 8.4

Pablo Escobar’ın hayatını anlatan Narcos dizisinin final yapmasının ardından, bölgede ve dünyada Escobar’dan sonra neler olduğunu, uyuşturucu kartelleri arasında dönen savaşı aktaran son yılların en başarılı yapımı… Uyuşturucunun yeni yükseliş yeri Meksika’dır ve DEA ajanı Kiki Camarena (Michael Peña) Guadalajara kartelinin yükselişini engellemek ve yapıyı çökertmek için yepyeni bir mücadeleye başlayacaktır. Her anı aksiyon ve gerilim dolu Narcos: Mexico, Türkiye’de en çok izlenen Netflix dizileri arasında sizlere izlemeniz için önerdiğimiz harika yapımların başında gelmektedir.

El Chapo (2017–) IMDb: 7.9

Narcos dizisi tadında güzel bir yapım izlemek isteyenlerin uğrak noktası El Chapo… Suç ve dram tarzı hikayeleri sevenler için efsane bir yapım… Gerçek bir hikayenin kurgulandığı dizide, kötü şöhretli Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquín “El Chapo” Guzmán’ın uyuşturucu kartel olduğu dönemi, yükselişini, yakalanışını ve kaçışını izleyiciye aktarmaktadır.

Atiye (2019) IMDb: 7.7

Netflix’in ikinci Türk dizisi “Atiye“, İstanbul’da yaşayan ve çocukluğundan beri aynı sembolü çizen ressamdır. Mutlu bir ailesi ve yakın zamanda evleneceği bir erkek arkadaşı bulunmaktadır. Erkek arkadaşının da desteği ile çizdiği resimlerin sembolünü sergiler. Bir gün haber sitelerinde bir haberi okur. Bu habere göre insanlığın ilk yaşadığı yerlerden bir tanesi olan Göbeklitepe’de çocukluktan beri çizdiği sembolün aynısının bulunduğunu öğrenir. Bu olaydan sonra Atiye’nin hayatın baştan sona değişecek ve tarihin kadım sırlarını ortaya çıkaracaktır.

La Casa de Papel (2017) – IMDb 8.6

Netflix’in en çok izlenen dizileri arasında yer alan Türkiye’de de oldukça popüler olan La Casa de Papel adından oldukça söz ettirmiştir. Profesör lakabıyla tanınan gizemli adam yüzyılın en büyük banka soygununu yapmaya karar verir. Profesör, ülkenin dört bir yanından kendi alanlarında profesyonelleşmiş olan kişileri bir araya toplar ve ekibini oluşturur. Kusursuz bir plan için hazırlanan ekip 5 ay boyunca soyguna hazırlanır. 5 ayın sonunda kusursuza yakın bir plan yapan 8 hırsız 62 rehineyle İspanya Kraliyet Darphanesine kendilerini kilitlerler.

Hakan: Muhafız (2018) – IMDb 7.3

Netflix’in ilk Türk projesi olan Hakan: Muhafız, İstanbul’da yaşayan süper güçleri olan genç bir adamın hikayesini anlatmaktadır. Her zaman küçük bir dükkan açmak isteyen Hakan, babasından yeterli desteği alamadığı için mutsuz ve huzursuz bir hayat sürmektedir. Gelişen olaylarla birlikte Muhafız olduğunu öğrenen Hakan’ın kafası çok karışmıştır. İstanbul’u ölümsüz düşmanlardan korumak için görevlendirilen Hakan’ı sıra dışı olaylar beklemektedir.

Narcos (2015) – IMDb 8.8

Netflix’in en sevilen dizileri arasında yer alan 2015 yapımı olan Narcos dizisi, uluslararası uyuşturucu şebekesini çökertmeye çalışan narkotik bir şube ve olayların ortasında yer alan DEA ajanı Javier Pena’nın yaşadığı maceraları ele almaktadır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL