DİZİ

Türkiye’de en çok izlenen 10 Netflix Dizisi!

Online dizi ve film platformu olan Netflix, Türkiye’de en çok izlenen dizilerini açıkladı. Bizde sizlerin merakını gidermek için Türkiye’de popüler olan Netflix dizileri listesini oluşturduk. İşte Türkiye’de en çok izlenen..

Türkiye’de en çok izlenen 10 Netflix Dizisi!

Online dizi ve film platformu olan Netflix, Türkiye’de en çok izlenen dizilerini açıkladı. Bizde sizlerin merakını gidermek için Türkiye’de popüler olan Netflix dizileri listesini oluşturduk. İşte Türkiye’de en çok izlenen Netflix dizileri:

10. La Casa de Papel (2017) – IMDb 8.6

Netflix’in en çok izlenen dizileri arasında yer alan Türkiye’de de oldukça popüler olan La Casa de Papel adından oldukça söz ettirmiştir. Profesör lakabıyla tanınan gizemli adam yüzyılın en büyük banka soygununu yapmaya karar verir. Profesör, ülkenin dört bir yanından kendi alanlarında profesyonelleşmiş olan kişileri bir araya toplar ve ekibini oluşturur. Kusursuz bir plan için hazırlanan ekip 5 ay boyunca soyguna hazırlanır.

9. Hakan: Muhafız (2018) – IMDb 7.3

Netflix’in ilk Türk projesi olan Hakan: Muhafız, İstanbul’da yaşayan süper güçleri olan genç bir adamın hikayesini anlatmaktadır. Her zaman küçük bir dükkan açmak isteyen Hakan, babasından yeterli desteği alamadığı için mutsuz ve huzursuz bir hayat sürmektedir. Gelişen olaylarla birlikte Muhafız olduğunu öğrenen Hakan’ın kafası çok karışmıştır. İstanbul’u ölümsüz düşmanlardan korumak için görevlendirilen Hakan’ı sıra dışı olaylar beklemektedir.

8. You (2018) – IMDb 7.8

New York’ta bir kitapçıda çalışan Joe, takıntılı birisidir. Bir gün dükkanına gelen Beck, kendisini nelerin beklediğinin farkında olmadan kitap seçmektedir. Joe ise Beck’e ilk görüşte aşık olmuştur. Joe, sevdiği kızı elde etmek için cinayet işlemeye bile hazırdır. 

Narcos

7. Narcos (2015) – IMDb 8.8

Netflix’in en sevilen dizileri arasında yer alan 2015 yapımı olan Narcos dizisi, uluslararası uyuşturucu şebekesini çökertmeye çalışan narkotik bir şube ve olayların ortasında yer alan DEA ajanı Javier Pena’nın yaşadığı maceraları ele almaktadır.

6. Stranger Things (2016) – IMDb 8.6

İndiana’nın Hawkins kasabasında sıradan 4 çocuk evde oyun oynamaktadırlar. Akşam olur ve herkes evine dağılır. Will, bisikleti ile evine doğru giderken bir anda takılır ve düşer. Tam o sırada ne olduğu belirsiz bir şey Will’in karşısına çıkar. Will, korkuyla evine koşar, kendisini eve kilitler ve sonrasında esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolur. Polis Will için geniş kapsamlı arama çalışması başlatır. Bu sırada Will’in annesi, ağabeyi ve arkadaşları ayrı ayrı araştırmalar yaparlar. Yapılan araştırmalar sonucunda Will’in olağanüstü bir şekilde ortadan kaybolduğu anlaşılır.

5. The Punisher (2017) – IMDb 8.6

Ailesinin mafya tarafından öldürülmesinin ardından Frank, ne pahasına olursa olsun ailesinin ölümünden sorumlu olan suçluları teker teker avlamaya başlar. Büyük bir hırsla başladığı bu yolda işkence, tehdit etme, adam kaçırma, her türlü öldürme yöntemini deneyecektir. Frank, kısa süre içerisinde suç dünyasında Punisher olarak nam salacaktır.

4. The Umbrella Academy (2019) – IMDb 8.1

Milyarder iş adamı Reginald Hargreeves, beklenmedik bir anda doğum yapan kadınların çocuklarından 7 tanesini evlat edinir. Hargreeves, çocuklarını eğitmek ve zamanı geldiğinde dünyayı kurtarabilmesi için The Umbrella Academy adında bir okul kurar. Ailenin dağılmasıyla okul kapatılır ve kardeşler yıllar boyu birbirlerini görmezler. Hargreeves’in ölümü üzerine kardeşler yeniden bir araya gelir ve babalarının ölümünün arkasındaki gerçekleri aramaya başlarlar.

3. Tepedeki Ev (2018) – IMDb 8.7

Shirley Jackson’ın The Haunting of Hill House adlı kitabından uyarlanan dizi adından çok fazla söz ettirmiştir. Crain ailesi 1992 yazında Tepedeki Ev olarak bilinen köşke taşınırlar. Köşke taşınan aile, ilk başlarda evin içerisinde ve dışarısında yaşanan olaylara çok fazla tepki vermeselerde ilerleyen süreçte paranormal olaylar etkisini arttırmaktadır. Aile ilk fırsatta bu evden kurtulmak ister fakat evin satılması için tamirat ve tadilat işlemlerinin bitmesi gerekmektedir. Bir gece çok büyük bir trajedi yaşanır ve Hugh çocuklarını alarak Tepedeki Evi terk eder. Gizem, gerilim ve korku türünün bir arada olduğu Netflix’in son yıllarda platformunda yayınladığı, en popüler dizilerden dizilerden bir tanesi olan Tepedeki Ev isimli yapımı mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

2. Bodyguard (2018) – IMDb 8.2

Netflix’te izleyebileceğini müthiş bir dizi. Aksiyon ve heyecan dolu ilk sezonuyla büyük beğeni aldı. Vaktiniz varsa ilk sezonu ilk gün bitireceğinizden şüphemiz yok. Her bölümde olayı çözdüğünüzü sanırken her bölümde aslında çözemediğinizi fark ediyorsunuz. Bu yüzden son bölüme kadar bir çırpıda diziyi zevkle izliyorsunuz. Kesinlikle önereceğimiz dizilerin arasında.

1. House of Cards (2013) – IMDb 8.8

Netflix’in en başarılı dizilerinden birisi olan ve ülkemizde de çok fazla hayran kitlesine ulaşan House of Cards dizisi hırslı bir politikacının zirveye tırmanışını ele almıştır. Beyaz Saray içerisinde yaşanan liderlik savaşı için oynanan oyunları ve kuralları izleyiciye oldukça gerçekçi bir şekilde yansıtmaktadır. Her bölümünü sıkılmadan izleyebileceğiniz House of Cards, sizleri adeta Amerika’nın kirli politikalarının içerisine sokacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL