SEYAHAT

Türk Lirası İle Rahat Seyahat Edebileceğiniz Yerler!

Son dönemlerde dövizin hızlı yükselişi seyahat planlarını da etkiliyor. Neyse ki Türk Lirası’nın hala değerli olduğu ülkeler mevcut. Üstelik bu listedeki ülkelerin bazıları Türk vatandaşlarından vize dahi istemiyor. Ukrayna Türkiye’den..

Türk Lirası İle Rahat Seyahat Edebileceğiniz Yerler!

Son dönemlerde dövizin hızlı yükselişi seyahat planlarını da etkiliyor. Neyse ki Türk Lirası’nın hala değerli olduğu ülkeler mevcut. Üstelik bu listedeki ülkelerin bazıları Türk vatandaşlarından vize dahi istemiyor.

Ukrayna

Türkiye’den vize istemeyen Doğu Avrupa ülkelerinden biri. Öncelikle Türk Lirası, Ukrayna Grivna’sına göre değerli bir para. Bunun yanında bir de çok pahalı bir ülke olmayınca tam cep dostu bir destinasyon oluyor.

Sırbistan

Bir dönem Osmanlı İmparatorluğu’nun bir parçası olan Sırbistan size kendinizi hiç yabancı hissettirmeyecek. Güncel kur ile 1 Türk Lirası 17.46 Sırp Dinar’ına denk geliyor. Bu da gönlünüzce yiyip, içip, konaklayabileceğiniz anlamına geliyor.

Bosna Hersek

Balkanların en talihsiz ülkesi olsa da birçok güzelliği içinde barındıran Bosna da vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkelerden biri. Bunun yanında 1 Bosna Markı 3,46 Türk Lirası ediyor güncel kura göre.

Arnavutluk

Kartalların ülkesi Arnavutluk vizesiz gidebileceğiniz bir diğer Balkan Ülkesi. Hem vizesiz hem de cep yakmayan bir seyahat olacağından son derece cazip bir rota. İsterseniz şehir gezisi, isterseniz de harika plajlarında deniz tatil yapabileceğiniz enfes bir ülke.

Makedonya

Arnavutluk’un sınır komşusu Makedonya, da vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeler arasında. Üstelik şehirdeki fiyatlar da Avrupa ülkelerine göre çok daha uygun. Hatta Balkanlardaki en ucuz ülkelerden biri diyebiliriz.

Tayland

Uzak Doğu’nun en çok tercih edilen ülkelerinden biri olan Tayland, ucuz seyahat edebileceğiniz uzak rotalardan biri. Bunun yanında vizesiz olması da Tayland’ı son derece cazip kılıyor.

Arjantin

Arjantin de Türk Lirası’nın değerli olduğu ülkelerden biri. Doğal yaşamı, sıcak insanları ve eğlenceli kültürüyle mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL