SEYAHAT

Turizmin kuralları sil baştan yazılacak!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan çok kısa bir süre sonra küresel bir salgın halini alan corona virüsünün en çok etkilediği sektörlerden biri de turizm oldu. Turizm işletmecileri salgının sona ermesinin..

Turizmin kuralları sil baştan yazılacak!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan çok kısa bir süre sonra küresel bir salgın halini alan corona virüsünün en çok etkilediği sektörlerden biri de turizm oldu.

Turizm işletmecileri salgının sona ermesinin ardından başlayacak olan sezonda konaklama tesislerinin gerekli hijyen koşullarının sağlanması noktasından ekonomik paketlere kadar birçok şeyin değişeceğini söyledi. Turizmin tekrar canlanması ile birlikte önce iç pazarın hareketleneceğini belirten Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, her şey dahil sisteminde de değişikliklere gidileceğini söyledi.

Corona virüsü salgınından dolayı zor günler yaşayan turizm sektörünün tekrar canlanması ile birlikte çoğu alışkanlığın değişmesi bekleniyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Türkiye Tanıtım Ajansı (TTGA) ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, salgının turizm sektöründeki hijyen kurallarının baştan yazdıracağını söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL