SEYAHAT

Turizmde işler durağanlaşacak!

Sezonu kasım ayına kadar uzatarak salgın kayıplarını karşılama hayalleri kuran turizmci, dördüncü dalgaya erken kapılıyor. İngiltere’nin kırmızı listesinden çıkamayan Türkiye aksine Fransa’nın da kırmızı listesine girince turizm sektörünün endişeleri arttı…

Turizmde işler durağanlaşacak!

Sezonu kasım ayına kadar uzatarak salgın kayıplarını karşılama hayalleri kuran turizmci, dördüncü dalgaya erken kapılıyor. İngiltere’nin kırmızı listesinden çıkamayan Türkiye aksine Fransa’nın da kırmızı listesine girince turizm sektörünün endişeleri arttı. Yerli ve yabancı turistten rezervasyonlar kesilirken işletmeler personel çıkarmaya şimdiden başladı.

Cumhuriyet Gazetesinden Esra Alus’un haberine göre, Sektör temsilcilerine göre Türkiye’nin pandemi yaralarını sarması bu yıl da mümkün olamayacak. Güvenli ülke sıralamasında yer alamayan Türkiye’ye gelen turist sayısının 7 milyonu geçmediğini belirten Bodrum Profesyonel Yöneticiler Derneği Başkanı Serdar Karcıoğlu, “35 milyon turiste göre dizayn edilmiş bir sektörden söz ediyoruz. Havalimanına inen insanların sayıları önümüze veri olarak konuluyor. Oysa tatil beldelerine gelen ve konaklayanların sayısı çok az. Bazı oteller şimdiden işçi çıkarmaya başladı. Yetişmiş personeli kaybediyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL