SEYAHAT

Turistleri 5 Tuzağa Karşı Uyaran Fransız Seyahat Dergisi!

Fransız seyahat dergisi GEO, İstanbul’u ziyaret edecek turistleri uyarmak için bir yazı yayımladı. Yazının başlığı ise; “İstanbul’da tatilde kaçınmanız gereken 5 tuzak” İşte Fransız seyahat dergisi GEO’nun turistler için yayımladığı..

Turistleri 5 Tuzağa Karşı Uyaran Fransız Seyahat Dergisi!

Fransız seyahat dergisi GEO, İstanbul’u ziyaret edecek turistleri uyarmak için bir yazı yayımladı.

Yazının başlığı ise; “İstanbul’da tatilde kaçınmanız gereken 5 tuzak”

İşte Fransız seyahat dergisi GEO’nun turistler için yayımladığı yazısında belirttiği 5 uyarı;

1. Taksiler

Seyahat dergisi GEO, taksicilerin yabancı turistler için fiyat şişirmesinin İstanbul’a özgü bir durum olmadığına yazısında yer vererek, dünya genelinde birçok büyük kentte karşılaşılan bir durum olduğunu yazdı. Taksicilerin genellikle yolu uzatıp, daha fazla fiyat çıkarttıklarını aktaran GEO, “dolandırıcılığın” bununla sınır olmadığını yazdı.

2. Bar ve pavyonlar

Akşam gidilen bar ve pavyon gibi içkili mekanların özellikle yalnız seyahat eden erkek turistler için tuzağa dönüşebildiği yazıda yer alanlar arasında. GEO’ya göre bu tür mekanlarda genç kadınlar turistin etrafını sararak daha fazla içki tüketmesini sağlıyor ve gecenin sonunda bin euroyu bulan hesaplar çıkıyor.

3. Halı satıcıları

Özellikle Sultanahmet, Beyazıt gibi turistik yerlerde “size çok özel fiyat” denilerek satılmaya çalışılan halıların aslında normal fiyatların çok üstünde olduğunu belirten dergi, turistlerin kendilerini gezdirmek için teklifte bulunan kişilerin onları bu tarz dükkanlara götürdüğünü öne sürüyor ve yazıda turistleri yabancıların yardım teklifini kabul etmememe konusunda uyarıyor.

4. Restoranda şişirilmiş hesaplar

Dünyanın her yerinde zaman zaman restoranlarda turistlere getirilen hesaplar fazla olabiliyor. Fransız seyahat dergisi GEO yazısında, İstanbul’da bazı restoranların yabancı turistlere para üstünü eksik verdiğini iddia ediyor.

5. Ayakkabı boyacıları

Yazıda dikkat edilmesi gereken bir diğer “tuzak” ise ayakkabı boyacıları olarak yer bulmuş. Uyarıya göre, kentin turistik semtlerinde ayakkabı boyacıları malzemelerini kazara düşürme süsü vererek turistlerin yardım etmesini sağlıyor ve karşılığında nezaketen ayakkabılarını boyama teklifinde bulunuyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL