SİNEMA

Tilda Swinton’ın Favori Filmleri!

Tokyo Story’den Medea’ya, Journey to Italy’den Stranger by the Lake’e, başarılı oyuncu Tilda Swinton’ın favori filmleri! 1992 yapımı Virginia Woolf uyarlaması Orlando ile sinema kariyerinde çıkış yakalayan Tilda Swinton, iyi..

Tilda Swinton’ın Favori Filmleri!

Tokyo Story’den Medea’ya, Journey to Italy’den Stranger by the Lake’e, başarılı oyuncu Tilda Swinton’ın favori filmleri!

1992 yapımı Virginia Woolf uyarlaması Orlando ile sinema kariyerinde çıkış yakalayan Tilda Swinton, iyi bir oyuncu olacağının sinyallerini o zamanlardan vermiş; Only Lovers Left Alive, Snowpiercer, The Grand Budapest Hotel, Suspiria, The Souvenir, We Need to Talk About Kevin filmleriyle de hafızalara kazınan performanslara imza atmıştı. Kariyeri boyunca Danny Boyle, Cameron Crowe, Spike Jonze, Luca Guadagnino, Jim Jarmusch, Bong Joon-ho, Lynne Ramsay, Coen Kardeşler, Wes Anderson gibi birbirinden eşsiz yönetmenlerle çalışan Swinton, Tony Gilroy’un yönettiği Michael Clayton filmindeki performansıyla da En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscarı’nın sahibi oldu.

Tilda Swinton’ın BFI ile paylaştığı filmlerini bu listeye aşağıdan göz atabilirsiniz.

Tokyo Story – Yasujirô Ozu (1953)

Journey to Italy – Roberto Rossellini (1954)

La Belle et la Bête – Jean Cocteau (1946)

M – Fritz Lang (1931)

Medea – Pier Paolo Pasolini (1969)

My Childhood – Bill Douglas (1972)

My Ain Folk – Bill Douglas (1973)

My Way Home – Bill Douglas (1978)

Stranger by the Lake – Alain Guiraudie (2013)

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives – Apichatpong Weerasethakul (2010)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL