DİZİ

The Sinner dizisi hakkında bilinmesi gerekenler!

2017 yılında USA Network üzerinden yayınlanmaya başlayan The Sinner dizisi, psikolojik gerilim ve suç türünde dizi arayışında olanlar için ilaç gibi gelecek bir yapımdır. 2 Ağustos 2017 tarihinde yayınlanmaya başlayan..

The Sinner dizisi hakkında bilinmesi gerekenler!

2017 yılında USA Network üzerinden yayınlanmaya başlayan The Sinner dizisi, psikolojik gerilim ve suç türünde dizi arayışında olanlar için ilaç gibi gelecek bir yapımdır.

2 Ağustos 2017 tarihinde yayınlanmaya başlayan USA Network dizisi The Sinner, bir cinayet etrafında şekillenen travmatik bir geçmişi konu alıyor. Gizemini sonuna kadar korumayı başaran mini dizi 8 bölümden oluşurken sonrasında 3 sezon boyunca sürüyor. 

Psikolojik gerilim ögeleri barındıran suç dizisi The Sinner, Alman yazar Petra Hammesfahr’in aynı addaki kitabından senaryolaştırılmıştır. Netflix’te de tüm sezonlarını izleyebileceğiniz bu dizide yaşanan esrarengiz olaylar birbirini takip ettiğinden izleyiciler tüm bölümleri bir nefeste eritmek zorunda kalıyor.

Iron Ocean Films ve Universal Cable Productions ortak yapımı olan The Sinner, başta Amerika olmak üzere kısa sürede birçok ülkede geniş bir izleyici kitlesine ulaşabilmiş yapımlardan birisi olmuştur. Dizinin ilk bölümlerinde suç dizisi klişelerine fazlaca rastladığınızı göreceksiniz fakat ilerleyen bölümlerinde The Sinner size diğer suç dizilerinden ne kadar farklı bir akışa sahip olduğunu ispatlayacak!

Oldukça başarılı bir suç dizisi olan The Sinner’ın başrollerinde 7th Haven dizisinden hatırlayacağımız Jessica Biel, Independence Day dizisinden hatırlayacağımız Bill Pullman ve Girls dizisindeki başarılı performansıyla bildiğimiz Christopher Abbott boy gösteriyor. Ayrıca dizide Enid Graham, Eric Todd, Robert Funaro, Patti D’Arbanville, Danielle Burgess ve Grayson Eddey gibi başarılı oyuncular da yer alıyor.

The Sinner dizisindeki cinayet kavramını tek cümleyle özetlememiz gerekirse “Herkes onun yaptığını biliyor ama neden yaptığını bilmiyor.” cümlesiyle özetleyebiliriz. Cora Tannetti, evli ve bir çocuk annesi kendi halinde bir kadındır. Ailesiyle birlikte gittiği kumsalda durduk yere birini öldürür ve hayatı o andan itibaren tamamen değişir. İşlediği cinayeti kabul eden Cora ise neden birini öldürdüğünü bilmemektedir. Bu ilginç dava Dedektif Harry Ambrose’un oldukça dikkatini çeker ve olayı araştırmaya başladıkça genç kadının geçmişinde keşfettikleriyle dava farklı bir boyut kazanır.

İşlenen cinayetin sebepleri araştırılırken The Sinner dizisinde sık sık geriye ve geçmişe dönüşler izliyoruz. Dedektif Ambrose’un araştırmaları baş karakter Cora’nın geçmişinde bir mağdur olduğuna inandığını ortaya çıkarır ve dizinin ilerleyen bölümlerinde Cora izleyici için bir şekilde anti kahramana dönüşmektedir.

Yan karakterlerin çok iyi işlenmiş olması, sonuca ve bir nedene bağlı olmayan metaforların ortaya koyulması ve aşırı detaycılığıyla The Sinner dizisi sizin için son bölümünde bile gizemini korumaya devam edecek. Suç ve psikoloji arasındaki bağ ilginizi çekiyorsa The Sinner dizisi tam da size göre!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL