SİNEMA

The french dispatch, 18+ yaş sınırıyla vizyona girecek!

Wes Anderson’ın etkileyici bir oyuncu kadrosunu bir araya getiren yeni filmi The French Dispatch’in 18+ yaş sınırıyla vizyona gireceği ortaya çıktı. Rushmore, The Royal Tenenbaums ve The Grand Budapest Hotel..

The french dispatch, 18+ yaş sınırıyla vizyona girecek!

Wes Anderson’ın etkileyici bir oyuncu kadrosunu bir araya getiren yeni filmi The French Dispatch’in 18+ yaş sınırıyla vizyona gireceği ortaya çıktı.

Rushmore, The Royal Tenenbaums ve The Grand Budapest Hotel gibi filmleri sinema dünyasına kazandıran Wes Anderson, bu yıl yeni filmi The French Dispatch ile sinemaseverlerin karşısına çıkacak. Son olarak stop-motion animasyon filmi Isle of Dogs’a imza atan Anderson’ın beş yıl aradan sonra çektiği ilk live-action film olan The French Dispatch için heyecanlı bekleyiş sürerken, film hakkında beklenmedik bir haber ortaya çıktı.

Amerika’da filmlerin alacağı yaş sınırlarını belirleyen MPAA’in paylaştığı bilgiler, Wes Anderson’ın yeni filminin 18+ yaş sınırıyla vizyona gireceğini gösterdi. Filmin 18+ yaş sınırı almasının nedeni ise çıplaklık, müstehcen konuşmalar ve argo kullanımı. Üstelik MPAA’in filmdeki çıplaklığı tanımlamak için “brief nudity” veya “partial nudity” gibi daha hafif derecelendirmeleri yerine “graphic nudity“i kullanmış olması filmde çok büyük ihtimalle bir karakterin cinsel organının gösterildiği anlamına geliyor.

18+ yaş sınırı Wes Anderson için alışılmadık bir durum değil. Zira yönetmenin özellikle kariyerinin ilk yıllarındaki filmlerinin neredeyse tamamı 18+ yaş sınırıyla vizyona girdi. Ancak bu yaş sınırı genelde argo ifadelerin kullanımı veya müstehcen konuşmalara bağlı oluyordu. Bu kez net bir çıplaklık yüzünden bu yaş sınırının koyulmuş olması, alışık olduğumuzdan daha farklı bir Wes Anderson filminin bizleri beklediğini gösteriyor.

Öte yandan MPAA’e sunulmuş olması filmin artık tamamlandığını ve vizyona girmeye hazır olduğunu gösteriyor. Wes Anderson’ın yeni filmi için henüz bir vizyon tarihi açıklanmamış olsa da, şimdiden MPAA’e sunulmuş olması yılın ilk yarısında izleyici karşısına çıkacağına işaret ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL