SİNEMA

Temizlikçi Kadınlar İçin El Kitabı Film Oluyor!

Pedro Almodóvar ilk İngilizce filminde Oscarlı aktris Cate Blanchett ile çalışacak. İspanyol yönetmen A Manual for Cleaning Women’ı sinemaya uyarlıyor. Pedro Almodóvar ilk İngilizce filmi için Oscar ödüllü Cate Blanchett..

Temizlikçi Kadınlar İçin El Kitabı Film Oluyor!

Pedro Almodóvar ilk İngilizce filminde Oscarlı aktris Cate Blanchett ile çalışacak. İspanyol yönetmen A Manual for Cleaning Women’ı sinemaya uyarlıyor.

Pedro Almodóvar ilk İngilizce filmi için Oscar ödüllü Cate Blanchett ile beraber çalışacak. Blanchett’in başrolünde yer alacağı yapım, Lucia Berlin’in öykü kitabı A Manual for Cleaning Women’dan (Temizlikçi Kadınlar İçin El Kitabı) perdeye uyarlanacak.

Hable con ella ile 2003 yılında Oscar’a layık görülen Mujeres al borde de un ataque de “nervios”, La piel que habito ve Átame! gibi filmlerle tanınan İspanyol yönetmen Pedro Almodóvar ilk defa orijinal dili İngilizce olan bir sinema filmi gerçekleştirecek.

Lucia Berlin’in dilimize de geçen yıl kazandırılan Temizlikçi Kadınlar İçin El Kitabı’ndan uyarlanacak filmin başrolünde ise Blue Jasmine ve The Aviator yapımlarıyla Oscar ödülüne layık görülen yıldız oyuncu Cate Blanchett yer alacak.
Almodóvar, daha önce yaptığı açıklamada filmin senaryosunu İspanyolca kaleme alacağını ve sonradan İngilizceye çevireceğini aktardı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL