Aktüel

Temiz havayı satmaya başladılar!

Dünya nüfusunun en yoğun ülkelerden Hindistan’da hava kirliliğini fırsat bilen bir şirket, temiz hava satmaya başladı. Hintliler, 24 TL karşılığında bu hizmetten 15 dakika boyunca faydalanabiliyor. Hindistan, Çin, Japonya gibi..

Temiz havayı satmaya başladılar!

Dünya nüfusunun en yoğun ülkelerden Hindistan’da hava kirliliğini fırsat bilen bir şirket, temiz hava satmaya başladı. Hintliler, 24 TL karşılığında bu hizmetten 15 dakika boyunca faydalanabiliyor.

Hindistan, Çin, Japonya gibi ülkeler hem nüfus yoğunluğu hem de sanayi üretiminin fazla olması nedeniyle sık sık hava kirliliğiyle boğuşmak durumunda kalıyor. Özellikle son yıllarda Çin hava kirliliği konusunda rekor kırıyordu. Ancak Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de hava kirliliği ölümcü boyutlara ulaştı. Hatta şehirde hava kirliliği yüzünden okullar tatil edildi ve vatandaşlar dışarı çıkmamaları konusunda uyarıldı. Hal böyle olunca bazı vatandaşlar için yeni iş fırsatları doğdu. Yeni Delhi’de bir şirket vatandaşlara temiz hava satmaya başladı. Bu hizmetten faydalanmak isteyenler 15 dakika için 299 rupi (24 TL) ödüyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL