MEKANLAR SEYAHAT VİDEOLAR

Teknede yaşamaya ne dersiniz?

İngiliz EcoFloLife firması için İtalyan mimar Giancarlo Zema tarafından tasarlanan, tüm elektriğini güneş enerjisinden alan, çevre dostu yüzen ev WaterNest 100, 12 metre çapında, 4 metre yüksekliğinde ve 100 metrekare..

Teknede yaşamaya ne dersiniz?

İngiliz EcoFloLife firması için İtalyan mimar Giancarlo Zema tarafından tasarlanan, tüm elektriğini güneş enerjisinden alan, çevre dostu yüzen ev WaterNest 100, 12 metre çapında, 4 metre yüksekliğinde ve 100 metrekare yaşam alanına sahiptir. Yüzen evin ahşap çatısı üzerinde, banyo ve mutfak tepe ışıklıkları (skylight) ve enerji ihtiyacını karşılayan 4 kWp üretim kapasitesine sahip amorf fotovoltaik paneller bulunuyor.


Tamamen geri dönüşümlü lamine ahşap ve geri dönüşümlü alüminyum gövdeden oluşan ekolojik yüzen ev, cephesindeki büyük balkonları ve büyük pencereleri ile su üzerindeki büyüleyici manzaranın keyfini çıkarmaya izin veriyor. Sürdürülebilir üretim sistemlerinin kullanıldığı ve yüzde 98’inin geri dönüştürülmüş malzemeler ile inşa edildiği yüzen ev, aynı zamanda gelişmiş doğal mikro-havalandırma sistemi sayesinde düşük enerji tüketimine sahiptir.

Doğa ile uyum içinde, bağımsız olarak yaşamak isteyenler için ideal bir çözüm olan çevre dostu WaterNest 100, farklı konut veya çalışma ihtiyaçlarına bağlı olarak değişik alternatifler sunan ekolojik bir yapıdır ve nehirler, göller, sakin denizler boyunca kullanılabilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL