SİNEMA

Tek bir mekanda geçen gerilim filmleri!

Klasik yapımlardan sıkılanlar buraya! İşte sıra dışı konulara sahip gerilim filmleri! The Platform (2019) Son zamanların en popüler filmlerinden biri olan Platform tek mekanda geçen filmlerden biri. Her katında iki..

Tek bir mekanda geçen gerilim filmleri!

Klasik yapımlardan sıkılanlar buraya! İşte sıra dışı konulara sahip gerilim filmleri!

The Platform (2019)

Son zamanların en popüler filmlerinden biri olan Platform tek mekanda geçen filmlerden biri. Her katında iki kişinin yaşadığı çok katlı bir hapishaneyi konu ediniyor. Haksızlıkların ve sınıf ayrımlarının yaşandığı bu hapishanede yemekler, ilk olarak en üst kattakilere veriliyor. Arta kalan yemeklerse sırayla alt katlara iniyor. Bu korkunç sistem, birçok mahkumun açlıkla boğuşmasına neden oluyor. Sıra dışı konusuyla beğeni toplayan Platform, mutlaka izlemeniz gereken filmlerden biri.

Gerald’s Game (2017)

Güzel bir hafta sonu geçirmek isteyen Jessie ve Gerald, ıssız bir göl evine gitmeye karar verir. Huzur dolu tatillerine biraz da olsa eğlence katmak isteyen çift, fantezilerini gerçekleştirmek ister. Ancak olaylar, bekledikleri gibi sonuçlanmaz. Bir kaza sonucu Gerald ölür ve Jessie, elleri yatağa kelepçeli bir halde kalıverir. İçinde bulunduğu durumdan kurtulmaya çalışan Jessie, zaman ilerledikçe odanın içerisinde bir başkasının daha olduğunu düşünmeye başlar.

Cube (1997)

Farklı sosyal gruplardan, farklı yeteneklere sahip insanlar, bir anda kendilerini bir küpün içerisinde bulur. Bu hiçliğin ortasına nasıl geldiklerini bilmeyen bu kişiler, durumu anlamak için birbirlerini tanımak zorundadır. Ancak bu küpün içerisinde bir cevabı aramak, en az o cevabı bulmak kadar zordur. Korku duygusunu iliklerinize kadar hissedeceğiniz bu filme bayılacaksınız.

Carnage (2011)

Fransız oyun yazarı Yasmina Reza tarafından yazılan Tony Ödüllü bir tiyatro oyunundan uyarlanan film, 11 yaşında iki çocuğun kavga etmesinin ardından aileleri arasında başlayan tartışmayı konu ediniyor. Kara komedi olarak nitelendirebileceğimiz bu film, Brooklyn’de geçiyor. Ancak Roman Polanski’nin ABD hükümetiyle olan davası nedeniyle film Paris’te çekiliyor. Klasik senaryolardan sıkıldıysanız bu filme mutlaka bir şans vermelisiniz!

12 Angry Men (1957)

12 Öfkeli Adam, cinayetle suçlanan bir gençle ilgili karar vermesi gereken 12 jüri üyesini konu ediniyor. Latin Amerikalı bir genç adam, babasını öldürdüğü gerekçesiyle suçlanıyor. Sanığın kaybettiğini söylediği bıçak, cinayetin işlendiği odada bulunuyor. Bunun üzerine genç, oldukça zayıf bir savunma yapıyor. Ardından yaşananları duyduğunu iddia eden pekçok tanık ortaya çıkıyor. Suçlu bulunduğu takdirde idama mahkum edilecek genç, 12 jüri üyesinin 11’i tarafından suçlu bulunuyor. Jürilerin kararları arkasındaki motivasyonlarsa kanınızı donduracak cinsten! Sıra dışı konusuyla sizleri içine çekecek bu filme bayılacaksınız.

Buried (2010)

Paul Conroy, Irak’ta çalışan Amerikalı bir kamyon şoförüdür. Bir grup Iraklı direnişçi Paul’u kaçırır. Paul, gözünü açtığında ölümle burun buruna olduğunu görür çünkü kendisi bir tabutun içinde gömülü haldedir. Oraya nasıl ve kim tarafından getirildiğiniyse bilmemektedir. Ölmemek için zamana karşı yarışan Paul’un hikayesi, klostrofobiklerin kabusu olacak.

Panic Room (2002)

Meg Altman, kocasından yeni ayrılmıştır. Aldığı nafakayla oldukça eski bir ev satın alır. Evi gezerken özel bir oda fark eder. Bu oda, müthiş bir güvenlik sistemiyle donatılmış, güvenli bir panik odasıdır. Odanın içerisindeki monitörlerden evin her köşesi izlenebilmektedir. Meg ve kızı, acil durumlarda bu odaya sığınabilecektir. Peki bu odaya sığınmalarını gerektirecek neler yaşanacak? Heyecanı doruklarda yaşayacağınız bu film, listemizin en dikkat çeken filmlerinden biri.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL