SİNEMA

Tehditler Üzerine Film Vizyona Giremedi!

Universal Pictures’ın Craig Zobel’in yönettiği The Hunt filmini Donald Trump’ın filmi hedef alan açıklamaları yüzünden değil, deneme gösteriminden sonra gelen olumsuz eleştiriler ve yapım ekibinin sosyal medyadan aldığı ölüm tehditleri..

Tehditler Üzerine Film Vizyona Giremedi!

Universal Pictures’ın Craig Zobel’in yönettiği The Hunt filmini Donald Trump’ın filmi hedef alan açıklamaları yüzünden değil, deneme gösteriminden sonra gelen olumsuz eleştiriler ve yapım ekibinin sosyal medyadan aldığı ölüm tehditleri yüzünden vizyona sokmaktan vazgeçtiği ortaya çıktı.

https://www.youtube.com/watch?v=x8IifEu67yU


Bundan birkaç gün önce sinema kulislerine gündem etkisi yaratacak bir haber düştü: Universal Pictures; Lost, The Leftovers, Prometheus gibi yapımlarla tanınan Damon Lindelof ve The Leftovers’ın senarist ekibinde yer alan Nick Cuse‘un senaryosunu yazdığı, Craig Zobel’in yönettiği The Hunt filmini vizyona sokmama kararı aldı.


İlk başta Amerika’da 27 Eylül’de vizyona girmesi planlanan film; zengin insanların bir oyun olarak insanları avladığı bir dünyada geçiyor. Birbirini tanımayan 12 kişi bir gün boş bir arazide uyanıyor. Nerede olduklarını veya oraya nasıl geldiklerini bilmeyen bu insanlar, kendilerini acımasız bir oyunda av olarak buluyorlar. Konusuyla The Purge serisini andıran filmin tanıtım çalışmalarının yapıldığı dönemde, Amerika’da arka arkaya pek çok kişinin ölümüne sebep olan silahlı saldırılar gerçekleşti. Ayrıca ABD Başkanı Donald Trump‘ın filmi hedef alan olumsuz açıklamalarının da, Universal’ın film için bu kararı alma sürecini hızlandırdığı iddia edildi.
Kısa bir süre önce yaşanan bu gelişmenin asıl nedeni ortaya çıktı.


Kaseti biraz başa saracak olursak; Universal, 6 Ağustos akşamı The Hunt’ın deneme gösterimini gerçekleştirdi. Aslında her şeyin bu tarihten itibaren başladığını söyleyebiliriz. Bazı seyirciler, filmin konuyu ele alış şeklinden rahatsızlık duyduklarını ısrarla dile getirmişler. Bu gösterimin ardından Universal Pictures’ın yöneticileri ve filmin yapım ekibi, sosyal medyadan ölüm tehditleri almış. Bunun üzerine Universal, film için planladığı kampanyayı durdurmuş.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL