SEYAHAT

Tatile Göre Almanız Gereken Kitaplar!

Eğer kitap okumayı seven biriyseniz nereye giderseniz gidin yanınıza mutlaka kitap alırsınız. Hatta okumayı seven biri için tatilde kitap okumanın keyfi her zaman için bir başkadır. Fakat bazı kitaplar vardır..

Tatile Göre Almanız Gereken Kitaplar!

Eğer kitap okumayı seven biriyseniz nereye giderseniz gidin yanınıza mutlaka kitap alırsınız. Hatta okumayı seven biri için tatilde kitap okumanın keyfi her zaman için bir başkadır. Fakat bazı kitaplar vardır ki onları en uygun ortamda okuduğunuzda hayatınızda farklı bir yer edinir ve size bir hayli keyif verir.

Kamp Tatili / Hippi

Doğayla bütünleşip, her şeyden uzaklaştığımız kamp tatillerinde ilk aradığımız şey hiç şüphesiz huzurdur. Şehrin bunaltıcı havasından uzaklaştığınız bu ortamda size önereceğimiz kitap ise Paulo Coelho’nun Hippi adlı romanı.

Her Şey Dahil Tatil / Aeden

Fi-Çi-Pi üçlemesiyle adından sık sık söz ettiren Azra Kohen’in bir diğer romanı Aeden, kesinlikle soluksuz okuyacağınız kitaplardan biri. Kusursuz bir gezegenden dünyamıza gelen kusursuz varlıkların hikayesinin anlatıldığı roman sayesinde siz de yaşadığımız dünyaya farklı bir gözle bakmayı öğreniyorsunuz.

Kendi Planladığınız Turistik Gezi / Beşinci Beatle

Eğer kendiniz yurt içi ya da yurt dışı fark etmeden bir şehri ya da şehirleri keşfetmek üzere yola çıktıysanız bu hiç durmadan yürüyeceğiniz ve neredeyse boş bir zamanınız olmayacağı anlamına gelir. Bu nedenle biz akşam saatlerinde otelde ya da yolculuk esnasında okumak için yanınıza çizgi roman almanızı öneriyoruz.

Mavi Tur / Sapiens

Mavi tur bizim için denizde geçen, huzur dolu günler demek. Aynı zamanda siz koy koy gezerken gün içinde kitap okumak gibi size keyif verecek aktiviteleri yapmak için de uygun bir zaman demek. Bu yüzden bu yolculuğunuzda size eşlik etmesi için yanınıza Yuval Noah Harari’nin Hayvanlardan Tanrılara: Sapiens kitabını alabilirsiniz.

Hafta Sonu Tatili / İmkansızın Şarkısı

Kısa bir mola vermek için çıktığımız hafta sonu tatillerinin başrolünde şehre yakın duraklar yer alıyor. Hal böyle olunca da hem yolculuğunuz hem de tatilde geçireceğiniz süre de biraz kısıtlı. İmkansızın Şarkısı da tam böyle bir tatil için yazılmış gibi.

Kafa Dinlemelik Tatil / Kumral Ada Mavi Tuna

Büyük otellerin aksine pansiyon, bungalov ya da butik oteller, çok daha sakin bir seyahat geçirebileceğiniz, ideal yerlerden. Hele bir de kalabalıktan uzak, nispeten daha az popüler durakları tercih ederseniz tatiliniz hiç şüphesiz sizin için bir cennete dönüşecektir. Böyle bir tatilde Buket Uzuner’in ünlü romanlarından biri olan Kumral Ada Mavi Tuna’nın, sizi yürekten sarsacak aşk üçgenini okurken ne zamanın nasıl geçtiğini anlayacak ne de bir müddet kendinize gelebileceksiniz.

Tur Rehberi Eşliğinde Tatil / Naif. Süper

Turla tatile çıkmak oldukça farklıdır. Her şeyden önce bu seyahatte turun size sunduğu plana uymanız gerekiyor. Dolayısıyla geziniz boyunca kendinize daha çok yolculuk esnasında zaman ayırabiliyorsunuz.

Yayla Tatili / Masumiyet Müzesi

Yayla tatili doğa tutukunlarının favorisidir. Nasıl olmasın ki? Her yerin yemyeşil olduğu ver her şeyin en doğalını bulabildiğiniz bu tatil bütün yılın yorgunluğunu üzerinizden bir anda alıverir. Pek çok kişinin aksine biz yaylada çok keyifli kitap okunabileceğine inanıyoruz. Özellikle son dönemlerin favorisi bir bungalovda konaklıyorsanız manzaraya karşı yıllardır ertelediğiniz o kitabı okuma zamanı bizce geldi. Orhan Pamuk’un Masumiyet Müzesi de işte o kitaplardan.

Trenle Seyahat / Doğu Ekspresinde Cinayet

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL