DİZİ

Tatil ’de izlenmelik diziler!

Bayram tatilini evde geçirenler için harika dizi önerileri… Bayram tatilinde hiçbir yere gitmek istemiyor olabilirsiniz. Tabii iş güç derken yorulup bir türlü kendiniz için vakit bulamadınız. Bu da yetmezmiş gibi..

Tatil ’de izlenmelik diziler!

Bayram tatilini evde geçirenler için harika dizi önerileri…

Bayram tatilinde hiçbir yere gitmek istemiyor olabilirsiniz. Tabii iş güç derken yorulup bir türlü kendiniz için vakit bulamadınız. Bu da yetmezmiş gibi siz çalışırken onlarca dizi, yüzlerce bölüm çıktı. Vay halinize! Tamam tamam, hemen karamsarlığa kapılmayın. Önünüzde arayı kapatmanız için bayram tatili var. Bu tatil boyunca “ye, izle, uyu” döngüsü içinde olmak istediğinizi biliyoruz. Bu sebeple sizler için tatilde izlenecek dizi önerileri hazırladık.

The Leftovers (2014-2017) – IMDb: 8.3

 

Tatilde izlenecek dizi önerileri listemizin ilk sırasında Tom Perrotta‘nın aynı isimli romanından uyarlanan The Leftovers bulunuyor. Dizi, dünyada yaşanan ani bir nüfus kaybını ve geride kalanların yaşadıklarını konu alıyor. Rapture adı verilen olay sonrasında dünya nüfusunun yaklaşık olarak %2’si kaybolmuştur. Polis müdürü Kevin Garvey (Justin Theroux) ise kaybolan insanların ardından durumu kontrol altında tutmak için elinden geleni yapmaktadır. Ancak eşi Laurie’nin (Amy Brenneman) bir tarikata katılması olayları daha da zor bir hale sokar. Dizi işleyiş olarak Garvey ailesini merkez alsa da, birbirleri ile bağlantılı ve bağlantısız olan kişilerin yaşadıkları gözler önüne seriliyor.

Animal Kingdom (2016-) – IMDb: 8.2

 

Tatilde izlenecek dizi önerileri listemizin ikinci sırasında suç dizisi Animal Kingdom var. Joshua (Finn Cole), uyuşturucu bağımlısı olan annesi ile birlikte yaşayan 17 yaşında bir çocuktur. Annesi aşırı doz alıp ölünce yapayalnız kalır. Joshua’nın tek çaresi yaklaşık 10 yıldır görmediği büyükannesi Janine (Ellen Barkin) ve dayılarının yanına taşınmaktır. Oysa ki annesi Joshua’yı korumak için onlardan uzak durmuştur. Joshua zamanla annesinin neden böyle bir şey yaptığını öğrenir.

The Rain (2018-2020) – IMDb: 6.4

 

Tatilde izlenecek dizi önerileri listemizin üçüncü sırasında Danimarka yapımı bilim kurgu dizisi The Rain yer alıyor. Yağmur ile gelen ölümcül bir virüs İskandinavya nüfusunun çoğunun yok etmiştir. Danimarkalı iki kardeş Simone (Alba August) ve Rasmus (Lucas Lynggaard Tønnesen), babalarının bildiği bir sığınak sayesinde uzun bir süre yer altında yaşarlar. Ancak bir süre sonra güvenli bir yer bulmak için sığınaktan çıkarlar. Yolculuklarında virüsten sonra sağ kalmayı başaran kişiler ile karşılaşan iki kardeş, bir yandan hayatta kalmak için mücadele ederken diğer yandan gerçekleri öğrenir.

Flaked (2016-) – IMDb: 7.2

 

Tatilde izlenecek dizi önerileri listemizin dördüncü sırasında komedi dizisi Flaked bulunuyor. Venice’de yaşayan Chip (Will Arnett), 10 yıl önce alkollü araç kullanırken kaza yapar ve bir kişinin ölümüne sebep olur. Adsız alkoliklere katılan Chip, geçmişini geride bırakmaya çalışır. Bir gün garsonluk yapan güzeller güzeli London’u (Ruth Kearney) görür ve onu etkilemek için yalandan bir dünya inşa eder.

Frontier (2016-2018) – IMDb: 7.2

 

Tatilde izlenecek dizi önerileri listemizin beşinci sırasında western ve tarihi kurgu dizisi Frontier var. 18 yüzyılda geçen dizide, Kuzey Amerika’daki en önemli geçim kaynağı olan kürk ticareti konu alınmıştır. Her geçen gün büyüyen ve sanayileşen bu ülkede herkes kazanç sağlama isteğindedir. Yerlilerin geçim kaynağı olan kürk ticareti Avrupalıların dikkatini çekince büyük bir çekişme yaşanır. Dizinin başrolünü ünlü Hollywood oyuncusu Jason Momoa üstleniyor.

Banshee (2013-2016) – IMDb: 8.4

 

Tatilde izlenecek dizi önerileri listemizin altıncı sırasında aksiyon dizisi Banshee yer alıyor. Lucas Hood (Antony Starr), 15 yılını hapiste geçirmiş olan usta bir hırsızdır. Hapisten çıkınca eski sevgilisini aramak için yola koyulur. Yolu küçük bir kasaba olan Banshee’ye düşer. Lucas, çok tehlikeli olan bu kasabada barınabilmek için ölen polisin kimliğine bürünür.

Travelers (2016-2018) – IMDb: 8.1

 

Tatilde izlenecek dizi önerileri listemizin yedinci sırasında bilim kurgu dizisi Travelers bulunuyor. Yüzyıllar sonra insan nüfusu önemli derecede azalmıştır. Geriye kalanlar bir zaman makinesi keşfederler ve geriye dönüp insanoğlunun gelecekte yaşayacaklarını engellemek isterler. Çeşitli insanlardan oluşan “Travelers” isimli bu gizli grup, insanoğlunu bekleyen korkunç kaderi değiştirmek için ellerinden geleni yapar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL