MEKANLAR SEYAHAT

Tatil cennetlerinde artık birçok şey ücretsiz!

Koronavirüs sebebiyle turizmin çöküşünden büyük kayıplara uğrayan bazı ülkeler, karantina sonrası turist çekmek için uçak biletini karşılamaktan konaklama ücretini almamaya kadar bir dizi uygulamayı hayata geçirecek. İşte bu tarz uygulama yapacak..

Tatil cennetlerinde artık birçok şey ücretsiz!

Koronavirüs sebebiyle turizmin çöküşünden büyük kayıplara uğrayan bazı ülkeler, karantina sonrası turist çekmek için uçak biletini karşılamaktan konaklama ücretini almamaya kadar bir dizi uygulamayı hayata geçirecek. İşte bu tarz uygulama yapacak ülkelerin aldığı kararlar…

İTALYA 

Times’ın haberine göre Akdeniz’in en büyük adası olan Sicilya’nın bölge yönetimi, adalarını ziyaret edecek turistlerin uçak biletlerinin yarısını, üç gece boyunca yapacakları konaklamalarının bir gecesini ödeyeceklerini açıkladı.

Sicilya, 10 Mart’ta sınırlarını turistlere kapatmasından beri, neredeyse 1 milyar dolar gelir kaybetmiş durumda. Seyahat etmenin tekrar güvenli olduğu zamanlarda, yeni turizm düzenlemeleriyle beraber bu bütçenin geri kazanılması umuluyor. Yetkililere göre teklif edilen plan, adaya 50 milyon Euro’ya mal olsa da karantinadan sonra turist ziyaretlerinin kayıp gelirin bir kısmını geri getireceği kanısında.

Çizme’nin en güneyindeki Sicilya 

Salgın sonrası beyaz kumları ile Sicilya, her zaman ağırladığı misafirlerini merakla bekliyor olacak. El değmemiş muhteşem ötesi kıyıları, tarihi, kültürel bölgeleri ve İtalyan mutfağının aktif mi aktif bir noktası olan samimi ada, salgın sonrası için hazırladığı yeni planları ile eski sıcaklığına kavuşmak niyetinde.

JAPONYA 

Japonya hükümeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkilediği turizm sektörünü canlandırmak için ülke içinde tatile çıkacaklara günlük 20 bin yen (185 dolar) değerinde finansal destek sağlayacak.

MEKSİKA 

Gözlerinizi kapatın ve hayal edin. Masmavi deniz, bembeyaz kumlu plajlar, sımsıcak bir güneş ve doyasıya alışveriş… Cancun, 45 yıl önce kumsaldan tatil cennetine dönüştürüldü. Yapılan yatırımlarla hem jet sosyeteye hem de orta sınıf tatilciye hitap ediyor.

Şehrin nabzı ise pek çok turistin bile fark etmediği meydanlarda, restoran ve eğlence yerlerinde atıyor. Koronavirüs sonrası için planlar arasında Cancun’daki tatil köyleri, turistlere ücretsiz konaklama sunmayı tartışıyor.

YUNANİSTAN 

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis, Yunanistan’ın Alman turistleri 15 Haziran’dan itibaren kabul etmeye başlayacağını duyurmuştu. Mitsotakis, Selanik’e uluslararası uçuşların da yine 15 Haziran tarihinden itibaren başlatılacağını açıkladı.

Daha önce uçuşların 1 Temmuz’da başlamasının planlandığı açıklanmıştı ancak bu tarih 15 güne öne çekildi. Yunan adalarına uluslararası uçuşların da 1 Temmuz tarihinden itibaren başlatılması planlanıyor.

BULGARİSTAN 

Bulgaristan’daki bazı plajlarda girişlerin yanı sıra şezlong ve şemsiye gibi imkânlar ücretsiz olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL