MEKANLAR SEYAHAT

Tası tarağı satıp yerleşilecek şehirler!

Azdavay, Kastamonu Büyükşehirlerden kaçmak için hayallerde genelde bir sahil kasabasına yerleşmek vardır. Ama büyüleyici doğal güzelliği ile yeniden doğmuş gibi hissedeceğiniz çok güzel yerler var. Bunlardan biri de Kastamonu’daki Azdavay…

Tası tarağı satıp yerleşilecek şehirler!

Azdavay, Kastamonu

Büyükşehirlerden kaçmak için hayallerde genelde bir sahil kasabasına yerleşmek vardır. Ama büyüleyici doğal güzelliği ile yeniden doğmuş gibi hissedeceğiniz çok güzel yerler var. Bunlardan biri de Kastamonu’daki Azdavay. Horma ve Valla Kanyonu, Ilıca Şelalesi ve Aşıklar Köprüsü ile birlikte Azdavay tüm güzellikleriyle sizleri bekliyor.

Boğatepe, Kars

Kars Boğatepe, kış severler için mükemmel bir adres. 2300 rakımlı bu dağ köyünde toplasanız 30-40 hane yaşıyor. Hayatın kaosundan uzaklaşıp, kafanızı dinlemek için harika bir yer. Bu arada Türkiye’nin en güzel kaşar ve gravyer peynirlerinin yapıldığı mandıralar da burada.

Akpınar, Isparta

Muhteşem Eğirdir Gölü manzaralı Akpınar’da kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. Türkiye’nin mavi bayraklı en temiz gölü olan Eğirdir Gölü manzarasını izlerken çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Birgi Köyü, İzmir

Yemyeşil bir coğrafyanın içine gizlenmiş olan Birgi Köyü, asırlık ağaçları ve ahşap pencereli evleriyle sizleri bekliyor. Ayrıca Osmanlı’nın izlerini sürmek isteyen tarih meraklıları için Birgi en ideal noktalardan biri.

Çamlıbel Köyü, Balıkesir

Kazdağları’nın eteklerindeki bu harika köy, yeşil bir vadiden Edremit Körfezi’ne bakıyor. Son dönemde çok fazla turist çeken bölge butik otelleriyle ünlüdür.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL