DİZİ

Tarihe tanıklık eden diziler!

Tarihi dizilere hayran olan okurlarımız için tüm zamanların en çok izlenen en iyi tarihi dizilerini listeledik. İşte, IMDb’de yüksek puan almayı başarmış gelmiş geçmiş en popüler tarihi dizi önerileri… Sons..

Tarihe tanıklık eden diziler!

Tarihi dizilere hayran olan okurlarımız için tüm zamanların en çok izlenen en iyi tarihi dizilerini listeledik. İşte, IMDb’de yüksek puan almayı başarmış gelmiş geçmiş en popüler tarihi dizi önerileri…

Sons Of Liberty (2015-) IMDb 7.5

Dünya tarihinin en önemli olaylarından “Amerikan bağımsızlık mücadelesini” konu alan dizi, izleyicilerini nefes kesen bir hikayenin içine alıyor. Gerçek olaylardan esinlenerek hazırlanan Sons of Liberty, bir grup adamın Amerikan bağımsızlık mücadelesi adına İngilizlere karşı vermiş olduğu amansız mücadeleyi seyircilerine aktarıyor. Dizinin konusu Amerikan tarihine hatta Dünya tarihine yön vermiş bir olay olması sebebiyle en iyi tarihi diziler listesine girebilmiş bir yapım…

Diriliş Ertuğrul (2014-2019) IMDb 7.5

Çıktığı günden itibaren reytinglerde her zaman en tepede bulunan Diriliş Ertuğrul, Türkiye’de ve dünyanın birçok yerinde mükemmel bir izleyici kitlesine sahiptir. Oldukça başarılı bir yayın hayatı sonucu 2019’da sevenlerine elveda diyen dizi, Osmanlı Devleti’nin ilk temellerini atan Ertuğrul Gazi’nin hayatını ve Kayı Obasının doğudan batıya göç serüvenini anlatmıştır. Uzun soluklu tarih dizisi izlemek isteyenlere bol aksiyonlu ve güzel konusuyla izleyebilecekleri en çok izlenen yerli dizilerden biri olan Diriliş Ertuğrul’u şiddetle tavsiye ediyoruz.

The Tudors (2007-2010) IMDb 8.1

İngiliz tarihinde önemli bir yere sahip olan Kral VIII. Henry’nin hayat hikayesinin anlatıldığı dizi, izleyicilerine tarih sahnesinde mükemmel bir gezinti sunuyor. VIII. Henry’nin muhteşem aşk hayatı ve tahtına sahip çıkabilmek için verdiği mücadelenin öyküsü dram ve tarih türü dizi izleyicilerinin mutlaka izlenmesi gereken bir yapım.

Son Krallık-The Last Kingdom (2015 -)IMDb 8.3

Tarih dizisi izleyicileri tarafından çok beğenilen ve mükemmel bir izleyici kitlesi bulunan The Last Kingdom efsane savaş sahneleriyle hiç sıkılmadan izleyeceğiniz efsane bir yapım… Bir İngiliz Prens’i olarak doğan Uhtred’in köle düşmesiyle başlayan hikaye, çocukluğundan gençliğine kadar verdiği yaşam mücadelesini konu edinmiştir. IMDb’deki 8.3’lük puanı ve sürükleyici konusuyla en çok izlenen diziler arasında bulunan The Last Kingdom’u kesinlikle izlemelisiniz.

Vikingler-Vikings (2013- ) IMDb 8.6    

2013 yılında gösterime giren Vikings dizisi, IMDb de 8,6’lık puanıyla en iyi tarihi diziler listesinde yer almıştır. 8.yy İskandinav dünyasında gecen hikaye, Vikinglerin efsane savaşçılarından Ragnar Lothbrok’un hayatını konu edinmiştir. Ragnar Lothbrok’un çiftçilikten krallığa uzanan bu zorlu yolda geçirdiği birçok savaşı ve taht mücadelesini anlatıyor. 

Peaky Blinders (2013-) IMDb:8.8

Son dönemlerin en popüler dizilerinden biri olan Peaky Blinders, muhteşem izleyici kitlesiyle dizi piyasasını alt üst etmeyi başarmış harika bir yapımdır. Hikaye 1920’li yıllarda geçmekte olup o dönem İngiltere’nin en etkin gangster çetesi Peaky Blinders’ın mücadelesini anlatmaktadır. İllegal at yarışı bahsi oynatarak para kazanan çete, durdurulamaz yükselişiyle diğer çetelerin ve güvenlik güçlerinin başına bela olmaktadır. Aksiyon dizileri izlemek isteyenlere şiddetle tavsiye ettiğimiz yapımda birçok çatışma ve kavga sahneleri bulunuyor. Netflix üzerinden izleyebileceğiniz Peaky Blinders dizisi IMDb’deki 8.8’lik puanıyla en iyi tarih dizileri listesinde oldukça dikkat çekici bir yapım.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL