MEKANLAR SEYAHAT

Survivor’da büyük ödül olarak verilen Samana nerede?

TV8’in reyting rekortmeni yarışma programı Survivor 2020’de, büyük ödülde adı geçen Samana adası, Survivor izleyicileri tarafından merak edilmeye başladı. Ada, iklimi ve doğal güzelliği ile adeta büyülüyor. Türkiye’nin en çok..

Survivor’da büyük ödül olarak verilen Samana nerede?

TV8’in reyting rekortmeni yarışma programı Survivor 2020’de, büyük ödülde adı geçen Samana adası, Survivor izleyicileri tarafından merak edilmeye başladı. Ada, iklimi ve doğal güzelliği ile adeta büyülüyor.
Türkiye’nin en çok izlenen en heyecanlı yarışma programı Survivor 2020’nin 108. bölüm büyük ödül oyununu Survivor 2020 Kırmızı takım kazandı.

Kırmızı takıma verilen büyük ödül ise ülkenin doğa harikası adası Samana’da doyasıya eğlenmek oldu. Kırmızı takım Ada’da ata binip, eğlenceli vakit geçirdi. Takım üyeleri hem şelaleden atladı, hem yanında yemek yedi. Denizin tadını çıkarıp sörf yaptılar.

Peki izleyiciler tarafından merak edilen Samana nerede? İşte Samana’nın konumu ve özellikleri.

1493’te Avrupalılar tarafından keşfedilen Samana Adası, Dominik Cumhuriyeti’nin kuzeydoğu kesiminde Atlantik Okyanusu kıyısında yer alıyor. Dominik Cumhuriyeti’nin Santo Domingo ve Punta Cana’dan sonra gelen en meşhur ve turistik bölgelerinden bir tanesi olan Ada, dünyanın en geniş palmiye çeşidinin de bulunduğu yer.

Mangrove Ormanları’ndan kakao ağaçlarına, kahveden hindistancevizi ağaçlarına kadar tropikal iklimin tüm nimetlerini görebileceğiniz adanın müdavimleri artmış durumda. Tüm bu güzellikleri bir arada görebileceğiniz doğal parkları, şelaleleri, gölleri, mağaraları ve palmiye ağaçları ile kaplı plajları ile doğa aşığı insanlar için Samana Bölgesi enfes güzellikte. Dahası her yıl Ocak – Mart aylarında Samana körfezinde doğum yapan kambur balinaları izlemek için bile binlerce turist bu bölgeye akın ediyor.

Samana Bölgesi; ana şehir Santa Barbara de Samana Las Galeras, Las Terrenas, El Limon ve Sanchez kasabalarından oluşuyor. Las Galeras dünyanın en güzel plajları sıralamasında ilk 10’da yer alan Rincon Plajı ile, El Limon da şelaleri ve tropikal ağaçlarıyla meşhur.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL