DİZİ

Stephen King Romanı Televizyona Uyarlanıyor!

Stephen King imzalı suç romanı “Later” dizi oluyor. Blumhouse tarafından çekilecek uyarlamanın başrolünde Lucy Liu yer alacak. Later dizi oluyor. Stephen King bir başka romanı ile televizyon dünyasına adımını atıyor…

Stephen King Romanı Televizyona Uyarlanıyor!

Stephen King imzalı suç romanı “Later” dizi oluyor. Blumhouse tarafından çekilecek uyarlamanın başrolünde Lucy Liu yer alacak.

Later dizi oluyor. Stephen King bir başka romanı ile televizyon dünyasına adımını atıyor. Geçen sene çıkardığı Later kitabı Blumhouse tarafından uyarlanacak. Serinin yazarlığını Raelle Tucker yaparken, başrolde Kill Bill filminden tanıdığımız Lucy Liu bulunuyor.

2021 yılında Hard Case Crime tarafından basımı yapılan Later, suç ve aksiyon alanında okurlar tarafından oldukça beğenilmişti. The Colorado Kid ve Joyland’den sonra ünlü yazarın aynı yayınevinden çıkan üçüncü kitabı olmasıyla da dikkat çekmişti. King’in yeni romanının çıkışından görece kısa bir süre sonra diziye uyarlanacağı haberi de resmi olarak paylaşıldı. Blumhouse TV tarafından ekrana taşınacak projenin senarist koltuğunda ise True Blood ve Jessica Jones gibi yapımlarla tanınan Raelle Tucker oturuyor.

Stephen King eserlerinin beyaz perdeye ve televizyona uyarlanması konusuna yabancı değil. Daha öncesinde Carrie, It, Pet Cemetery gibi kült eserlerinin adaptasyonlarını gördü. Ancak ünlü yazar şu sıralar Jason Blum ile birlikte yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Kendisinin yazdığı Mr. Harrigan’s Phone isimli kısa öyküsünden uyarlanan yeni bir diziyi Netflix ile ekrana getiriyor. Dolayısıyla Later romanı ile birlikte King, Jason Blum ile iki farklı kitabının uyarlamasını yapıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL