SİNEMA

Spor konulu filmler!

Aksiyon, macera ve biyografi türünde gördüğümüz en iyi spor filmlerini sizler için listeledik. Coach Carter (2005) – IMDb: 7.3 Büyük bir başarı hikayesinin anlatıldığı Coach Carter filminde farklı kültür ve çevreye sahip lise öğrencileri aynı..

Spor konulu filmler!

Aksiyon, macera ve biyografi türünde gördüğümüz en iyi spor filmlerini sizler için listeledik.

Coach Carter (2005) – IMDb: 7.3

Büyük bir başarı hikayesinin anlatıldığı Coach Carter filminde farklı kültür ve çevreye sahip lise öğrencileri aynı takım için birlik olup savaşacaklardır. Bu birliktelik ne kadar zor olsa da Coach Carter bunu başaracaktır ancak bu seferde karşısına çevreden yükselen tartışma sesleri ve akademik sorunlar yaşar. Filmin yönetmenlik koltuğunda Thomas Carter yer almıştır.

Efsane – Mıracle (2004) – IMDb: 7.5

Muhteşem bir başarı hikayesini beyaz perdeye aktaran bu film ünlü yönetmen Gavin O’Connor olup filmin oyuncu kadrosunda Kurt Russell, Patricia Clarkson ve Noah Emmerich yer almıştır. Soğuk savaşın devam ettiği yıllarda Sovyet buz hokeyi takımıyla kıyasıya bir mücadele içerisine girişen Amerikan Buz Hokeyi takımı azim ve isteğin karşılığını almaya çalışacaklardır.

Yeşil Sokak Holiganları (2005) – IMDb: 7.5

Spor filmleri kategorisine tam olarak uymasa da spora ve futbola gönül veren hatta bu uğurda canlarını ortaya koyan fanatik taraftarların hikayesinin anlatıldığı Yeşil Sokak Holiganları filmi vizyona girdiği tarih itibarı ile sinema dünyasına damgasını vurmayı başarmıştır. İngiltere’nin köklü kulüplerinden biri olan West Ham United’ın taraftar grubu GSE takımları için her türlü fedakarlığı yaparlar. Filmin ana konusu ise Harvard’ta tarih okurken okuldan kovulan ve İngiltere’ye gelip GSE’nin başkanı Ben sayesinde gruba katılan Matt’in sıradışı yolculuğunu anlatmaktadır. Şimdiye kadar sakin bir hayat süren Matt kendisini bir an da ölümcül taraftar kavgalarının arasında bulur. Yeşil Sokak Holiganları filmini izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ben, Tonya (2017) – IMDb: 7.5

Buz pateni sporunda başarılı olan ve iki defa olimpiyat madalyası kazanan Tonya harding’in hikayesinin anlatıldığı filmde stres dolu hayatın çıkardığı sorunlarla baş edemeyen Tonya hile ve komplolara baş vurur. 1994 yılı ABD şampiyonası için hazırlıklara başlayan Tonya en büyük rakibi olan Nancy Kerrigan’a karşı eski eşiyle birlikte bir plan kurar ve Nancy’i sakatlaması için birini tutar. Ancak bu plan başarılı olmazsa Tonya’nın başı büyük bir belaya girecektir. Başrolünde Margot Robbie’nin yer aldığı başarılı spor filminin yönetmenliğini Craig Gillespie yapmıştır.

Kör Nokta (2009) – IMDb: 7.6

Oyuncu kadrosunda Sandra Bullock, Quinton Aaron ve Tim McGraw’ın yer aldığı dramatik bir hikayeye sahip olan Spor filmi Kör Nokta kaybolmak üzere olan bir hayatın yeniden renklendirilmesini ele almıştır. Filmde sokaklarda yaşayan fakir ve gayet iri bir genç olma Michael Oher zengin ve vicdan sahibi bir kadının elinden tutmasıyla kolej futbol takımına girer. Kendisine sunulan bu fırsatları değerlendirecek olan Michael Oher hem kendini hem de çevresindeki insanlara büyük bir mutluluk kaynağı olacaktır.

Kazanma Sanatı (2011) – IMDb: 7.6

Dünyaca ünlü aktör Brad Pitt’in başrolünde yer aldığı “Kazanma Sanatı” filmi Oakland A isimli beysbol takımının başında harikalar yaratan Billy Beane isimli antrenörü anlatmaktadır. Kulübün iktisadi açıdan geçirdiği zor günlere rağmen kendine has yöntemleri ve çözümleriyle en büyük takımlara meydan okuyabilen Billy hem takımına hem de işine olan inancını hiçbir zaman yitirmemektedir. Film Michael Lewis’in The Art of Winning an Unfair Game adlı eserinden beyazperdeye aktarılmış olup ünlü yönetmen Steven Zallian tarafından beyaz perdeye aktarılmıştır.

Dövüşçü (2010) – IMDb: 7.8

Ünlü yönetmen David O.Russell imzalı biyografi filmi “Dövüşçü” hikayesini gerçek bir hayat öyküsünden esinlenerek ortaya koymuştur. Mark Whalberg, Christian Bale ve Amy Adams’ın başrollerinde yer aldığı film dağılan bir ailenin ve birtakım sorunların ortadan kalkması için birbirne yakınlaşan iki kardeş olan Dicky ve Mickey’in hikayesini anlatmaktadır. Eski ve başarılı bir boksör olan Dicky artık profesyonel boksu bırakmış ve kardeşi Mickey’i Boks dünyasının en tepesine çıkarmaya çalışacaktır.

Şampiyon – The Wrestler (2008) – IMDb: 7.9

1980 yıllarının efsanevi Amerikan güreşçilerinden Randy bir maç sırasında geçirdiği kalp krizi sonrası güreş kariyerine son vermiştir. Bir markette tezgahtarlık yapan Randy spora olan sevdası yüzünden hafta sonlarında ufak tefek müsabakalara katılır. Günün birinde ise en büyük rakibi ile onu aynı ringe çıkartmayı teklif eden adama hayır diyemeyecektir. Ünlü yönetmen Darren Aronofsky’nin yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Mickey Rourke ve Marisa Tomei yer almıştır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL