SEYAHAT

Sonbaharın büyüsünün yansıdığı doğa harikası yerler!

Eğer siz de yürüyüş yapmayı sevenlerdenseniz, işte sonbaharda rüzgarın esintisini arkanıza alarak yürüyüş yapabileceğiniz en güzel yerler. Ihlara Vadisi Kapadokya’nın her bir noktasının kendine has bir güzelliği var. İstanbul’dan yaklaşık..

Sonbaharın büyüsünün yansıdığı doğa harikası yerler!

Eğer siz de yürüyüş yapmayı sevenlerdenseniz, işte sonbaharda rüzgarın esintisini arkanıza alarak yürüyüş yapabileceğiniz en güzel yerler.

Ihlara Vadisi

Kapadokya’nın her bir noktasının kendine has bir güzelliği var. İstanbul’dan yaklaşık olarak 7 saatlik bir otobüs yolculuğuyla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Hasandağı’ndan püsküren lavların soğumasıyla oluşan Ihlara Vadisi de Kapadokya’nın doğal güzelliğiyle ünlü bir yürüyüş rotası.

Ballıkayalar Milli Parkı

Yürüyüş turlarının en çok tercih ettiği yerlerden birisi olan Balıkkayalar Milli Parkı’nda zorluk ve kolaylık derecelerine göre parkurlar bulunuyor. Hatta tırmanma yapılabilen bir de küçük kanyon var.

Pürenli Yaylası

Düzce’nin Gölyaka ilçesine bağlı Pürenli Yaylası 1.400 metre yükseklikte gençlik kamplarının da yer aldığı bir yer. Doğanın uyanışına tanıklık edebileceğiniz bu yaylada küçük bir gölet bulunuyor.

Polovit Kaçkarlar

Türkiye’nin en yüksek yerlerinden biri olan Polovit Yaylası adete göklerde yaşıyorsunuz izlenimi verir. Eski kervan yolu üzerindeki bu yürüyüş parkurunda yöredeki rehberlerden yardım almanızı öneririz.

Kazdağları

Kazdağları Milli Parkı Türkiye’nin oksijeni en bol milli parklarından biri. 21 bin hektarlık bu milli park alanında sertifikalı rehber olmadan yürüyüşe izin verilmiyor. Milli park içersinde işaretli alanlar var.

Likya Yolu

Fethiye’den Antalya’ya kadar uzanan yaklaşık 555 kilometrelik bir yürüyüş rotası. Tabii bu ilk etapta biraz göz korkutucu gelebilir ama tercih ettiğiniz mesafelerde de yürüyüşler düzenleyebileceğinizi belirtelim. Türkiye’nin en güzel plajlarını ve koylarını kapsayan bu rota üzerinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Xanthos ve Letoon gibi yerler de bulunuyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL