SİNEMA

Sonbaharda İzlemelik Filmler!

Sonbaharın kendini hissettirdiği zamanlara geldik. Küçük Gün Işığım Hoover ailesinin yol hikayesini konu alan film tam anlamıyla sonbahar için biçilmiş kaftan. Küçük, akıllı bir güzellik yarışmasında garip kaçabilecek kızları Olive’in..

Sonbaharda İzlemelik Filmler!

Sonbaharın kendini hissettirdiği zamanlara geldik.

Küçük Gün Işığım

Hoover ailesinin yol hikayesini konu alan film tam anlamıyla sonbahar için biçilmiş kaftan. Küçük, akıllı bir güzellik yarışmasında garip kaçabilecek kızları Olive’in tüm hayali ülkenin öteki yakasında düzenlenecek bir güzellik yarışmasına katılmaktır.

Marilyn’le Bir Hafta

Sir Laurence Olivier, efsanevi yıldız Marilyn Monroe ve o dönem yeni evlendiği kocası, İngiliz tiyatro oyun yazarı Aurthur Miller’ı merkezine alan film, asistan Colin’in gözünden Monroe’nun İngiltere’de geçen bir haftasını anlatıyor. 

Koku Bir Katilin Hikayesi

18. yy Fransa’sında geçen olaylar mistik, erotik ve gerilim verici birçok öğeyi barındırıyor. Kitaptan uyarlanan film mutlaka izlenmesi gerekenler arasında. 

Tiffany’de Kahvaltı (1958)

Audrey Hepburn’un kendi sesinin yer aldığı “Moon River” şarkısı bugüne kadar birçok sanatçı tarafından söylenmiştir. Şarkıyı yeninden seslendiren Morrissey kendi coverında Audrey Hepburn’ün filmdeki ağlama seslerine yer vermiştir.

Paris’te Son Tango

Sinema tarihinin en tutku dolu filmlerinden biri olarak gösterilen film yağmurlu günler için harika bir seçim. 

Cesaretin Var mı Aşka? (2003) 

Birbirlerinin en iyi arkadaşları olan Julien ve Sophie, çocukken başladıkları tuhaf oyunu, yetişkinlik dönemlerinde de sürdürürler. Korkusuzluk içeren bir tür yarışmadır bu oyun. Cüretkar hünerlerini ortaya koyarak birbirlerini yenmeye çalışırlar.

Before The Rain (194)

Bosna savaşı sırasında geçen film, başta birbiriyle alakasız gibi gözüken üç ayrı öyküden oluşmaktadır. “Kelimeler”, “Yüzler” ve “Fotoğraflar” başlıklarını taşıyan bu öyküler sonunda birbirleriyle kesişirler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL