MEKANLAR SEYAHAT

Sonbahara Özel Rotalar!

Sararmaya yüz tutmuş yaprakları, hafiften gücünü göstermeye başlayan rüzgarı ve bol bol yağan yağmuruyla sonbaharın tadını çıkarmak için ideal bir aydır ekim. Bu ayda yeni gelen mevsimin hüznünü ve romantikliğini..

Sonbahara Özel Rotalar!

Sararmaya yüz tutmuş yaprakları, hafiften gücünü göstermeye başlayan rüzgarı ve bol bol yağan yağmuruyla sonbaharın tadını çıkarmak için ideal bir aydır ekim. Bu ayda yeni gelen mevsimin hüznünü ve romantikliğini sonuna kadar hisseder, farklı yerler keşfetmek için yanıp tutuşursunuz. Sizler için em güzel sonbahar rotalarını seçtik.

Frig Vadisi

Kütahya, Afyon ve Eskişehir sınırları içerisinde yer alan Frig Vadisi, tarih meraklılarına hitap eden yerlerden biri. Bölgede hüküm sürmüş Friglere ait, tarihi M.Ö. 8. yüzyıla kadar uzan kalıntı ve antik eserin bulunduğu vadi, hiç şüphesiz farklı bir sonbahar rotası oluyor. 

Yığılca

Düzce’ye 33 km uzaklıkta yer alan Yığılca, ülkemizin az bilinen gizli cennetlerden biri. Daha çok doğaseverler tarafından ziyaret edilen ilçe, kano, yelken ve rafting gibi su sporlarına olanak sunarken, ekim ayında burada konuklara görülesi bir doğa eşlik ediyor. 

Bafa Gölü

Muğla’nın Milas ilçesinde yer alan ve mistik coğrafyasıyla dikkat çeken Bafa Gölü, 1994 yılında tabiat parkı ilan edilmiş. Doğal güzelliğiyle olduğu kadar tarihi değerleriyle de ön plana çıkan tabiat parkında, tekne kiralayarak gölü dolaşmak, Beş Parmak Dağı’nda yürüyüşe çıkmak, kamp yapmak, Herakleia Antik Kenti’ni gezmek ve daha nice tarihi değeri keşfetmek, yapabileceğiniz aktivitelerden yalnızca bir kısmı. 

Hatila Vadisi

Artvin’e 10 km uzaklıkta yer alan ve 1994 yılından beri de milli park statüsüne sahip olan Hatila Vadisi, jeolojik ve jeomorfolojik şekilleriyle oldukça dikkat çekici bir güzelliğe sahip. 

Samandağ

Hatay-Antakya’ya 22 km uzaklıkta yer alan ve zengin kültürü ile dikkat çeken bir ilçedir Samandağ. Yaz aylarında kumsal ve koylarıyla ön plana çıkan ilçe sonbaharla birlikte doğal ve tarihi güzellikleriyle adından söz ettiriyor. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL