SİNEMA

Son dönemde çekilmiş etkili filmler!

Sizler için son dönemlerde çekilmiş etkili filmleri listeledik. The Ballad of Buster Scruggs / IMDB Puanı: 7.3 16 Kasım’dan itibaren Netflix’te gösterilmeye başlanan The Ballad of Buster Scruggs, western çağında..

Son dönemde çekilmiş etkili filmler!

Sizler için son dönemlerde çekilmiş etkili filmleri listeledik.

The Ballad of Buster Scruggs / IMDB Puanı: 7.3

16 Kasım’dan itibaren Netflix’te gösterilmeye başlanan The Ballad of Buster Scruggs, western çağında geçen ve birbirinden farklı hikayeleri buluşturan sıra dışı bir film. No Country for Old Men ve True Grit gibi örneklerle western türüne hakim olduğuna şahit olduğumuz Coen Biraderler’in, farklı mizah anlayışı ile zaman zaman güldürdüğü, güçlü anlarıyla ise insanın içini cız ettirmeyi başaran filmi The Ballad of Buster Scruggs, kolay izlenen ama kolay kolay unutulmayacak bir güzellik.

Green Book / IMDB Puanı: 8.3

Viggo Mortensen ile Mahershala Ali’nin muhteşem performanslarıyla hafızalara kazınan, sıcak bir yol filmi Green Book… Piyanist Don Shirley ve şoför olarak işe aldığı Tony’nin çoğunlukla çıktıkları turnede geçen hikayesini anlatan filmin yönetmenliğini Peter Farrelly üstleniyor. Gerçek bir hikayeye dayanan Green Book, 2018’in en iyilerinden.

Searching / IMDB Puanı: 7.7

İlk uzun metrajı için bir hayli zor bir anlatım yolu seçmiş olan Aneesh Chaganty’nin, altından başarıyla kalktığı ilk filmi Searching, kaybolan 16 yaşındaki kızını arayan bir babanın hikayesine odaklanıyor. John Cho, Debra Messing ve Joseph Lee’nin başrolde olduğu film, Sundance’ten ödülle dönmeyi başarmış, sürükleyici, tempoyu düşürmemeyi başararak zekice kotarılmış bir gerilim.

Can You Ever Forgive Me? / IMDB Puanı: 7.2

2015 yılında 70’lerin San Francisco’sunda geçen The Diary of a Teenage Girl ile çok iyi iş çıkaran Marielle Heller, Can You Ever Forgive Me? ile formundan bir şey kaybetmediğini kanıtlıyor. Başroldeki Melissa McCarthy’nin performansıyla da öne çıkan film, Lee Israel’in aynı isimli otobiyografik romanından beyazperdeye uyarlanmış. Kirasını bile ödeyemeyecek hale gelen Israel’in yaşamını yitirmiş ünlü yazarların mektuplarını taklit etmeye başlamasını konu alan filmde Melissa McCarthy’yi normalde alışık olduğumuzdan farklı bir rolde izliyoruz.

Creed 2 / IMDB Puanı: 7.4

Rocky Balboa karakteriyle özdeşleşen sinemacı Sylvester Stallone’ye uzun yıllar sonra yeni bir Oscar adaylığı kazandıran Creed’in başarısının ardından, devam filmin Creed 2’nin yolu açılmıştı. Başrolleri ilk filmde olduğu gibi Michael B. Jordan ve Sylvester Stallone’nin paylaştığı filmde, Rocky IV’ün unutulmaz kötüsü Rus boksör Ivan Drago da var! 2015 yapımı Creed: Efsanenin Doğuşu’nun devam halkası olan film, her Rocky izleyicisinin görmesi gereken bir macera.

The Man Who Killed Don Quixote / IMDB Puanı: 6.5

Kendine has diliyle beyazperdenin en yaratıcı ve özel isimleri arasında yer alan Terry Gilliam’ın, yıllar önce çekmeye yaklaştığı ancak bir türlü çekemediği The Man Who Killed Don Quixote, başrollerde Jonathan Pryce, Adam Driver ve Joana Ribeiro’yu buluşturuyor.

The Favourite / IMDB Puanı: 7.8

18. yüzyılın başlarında İngiliz kraliyet ailesinin acımasız dünyasını cesurca yansıtan The Favourite, aşk ve güç uğruna sonuna kadar rekabet eden üç baskın karakterli kadının hem karanlık hem de gülünç öyküsünü anlatıyor. Yönetmen Yorgos Lanthimos, filmdeki karakterlerin içselliği ve çatışmaları için gerçek olaylarla beslenmiş son derece canlı bir evren yaratmayı başarmış. Kraliçe Anne’in ihtiras, entrika, ihanet ve kıskançlıklarla dolu hikayesini merkeze alan The Favourite, Lanthimos’un ustalığını konuşturduğu; Olivia Colman, Emma Stone ve Rachel Weisz’ın enfes performanslarıyla bezeli benzersiz bir trajikomedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL