DİZİ

Son 10 yılın en iyi yabancı dizileri!

İngiliz internet gazetesi Independent’ın haberine göre son 10 yılda çıkmış en iyi  yabancı dizileri.. The Handmaid’s Tale (2017 – devam ediyor) 8 dalda Emmy ve 2 dalda Altın Küre alan..

Son 10 yılın en iyi yabancı dizileri!

İngiliz internet gazetesi Independent’ın haberine göre son 10 yılda çıkmış en iyi  yabancı dizileri..

The Handmaid’s Tale (2017 – devam ediyor)

8 dalda Emmy ve 2 dalda Altın Küre alan dizi, Margeret Atwood’un aynı isimli kitabından uyarlandı. Dizi, Gilead Cumhuriyeti’nde yaşanın nüfus düşüşünden dolayı kadınların hükümete ait oldukları bir distopyayı konu alıyor.

La Casa De Papel (2017 – devam ediyor)

Yayınlandığı ilk günden itibaren oldukça ses getiren La Casa De Papel’in hikayesi 8 kişilik bir hırsız çetesinin İspanyol Kraliyet Darphanesi’ni soyma planı yapmasıyla başlıyor.

Catastrophe (2015-2019)

Bir iş gezisi için Londra’ya giden Rob, orada Norris ile tanışır. İkilinin yakınlaşması beklenmedik bir hamilelikle sonuçlanır…

The Americans (2013-2018)

Sıradan görünümlerinin ardında gerçekte KGB ajanı olan Elizabeth ve Philip’in Soğuk Savaş sonrası 1980’lerdeki hikayesini konu alan yapım, 6 sezon sürerken Altın Küre ödülü almayı da başardı.

The Leftovers (2014-2017)

Dünya nüfusunun %2’si, yani 140 milyon insan, 2011 yılında aniden açıklanamaz bir şekilde kaybolur. Bu olayın 3 yıl sonrasında dünyada geri kalanların hikayesini anlatan dizi, Tom Perrota’nın 2011 adlı kitabından uyarlandı.

Happy Valley (2014-devam ediyor)

Dizide İngiltere’de yaşayan polis çavuşu Catherine’in kızının intiharının ardından yaşadıklarını izliyoruz.

Sherlock (2010-)

Arthur Conan Doyle’un efsanevi Sherlock Holmes hikayelerinden esinlenerek hazırlanan yapımda Sherlock’a Benedict Cumberbath, Dr.Watson’a ise Martin Freeman hayat veriyor. Dizinin yeni sezonunun 2022’de yayınlanacağına dair söylentiler var.

Fleabag (2016-2019)

Yine bir Phoebe Waller-Bridge harikası olan dizinin başrolünde de Bridge’in kendisi oynuyor. 30’larındaki bir kadının hayatını anlatan dizide, Bridge adeta oyunculuk yeteneğini konuşturuyor! Mockumentary izlemeyi sevenleri kesinlikle pişman etmeyecek bir dizi.

Game of Thrones (2011-2019)

Listenin birinci sırasına oturmayı hak eden isim, usta oyuncu kadrosu ve insanı içine çeken hikayesi ile elbette ki Game of Thrones… 7 aile arasındaki taht mücadelelerini anlatan dizi bir neslin favori dizisi haline geldi ve eleştirmenlerden de tam puan almayı başardı!

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL