SİNEMA

Sizler için en iyi korku filmlerini listeledik!

En iyi korku filmleri içeriğinde IMDB puanlarına göre filmlerin sıralı listesini görebilirsiniz.  TheCabin in theWoods (2011) IMDb: 7.0 Bu film hakkında ne kadar az çok şey bilinirse o kadar keyifle izlenebilecek..

Sizler için en iyi korku filmlerini listeledik!

En iyi korku filmleri içeriğinde IMDB puanlarına göre filmlerin sıralı listesini görebilirsiniz.

 TheCabin in theWoods (2011) IMDb: 7.0

Bu film hakkında ne kadar az çok şey bilinirse o kadar keyifle izlenebilecek bir filmdir. Beş gencin tatil için gittikleri ormanın derinliklerinde bir kulübeye yerleşmesiyle olaylar gelişecektir. JossWhedon ve Drew Goddard filmi yazıp Goddardfilmi yönetmiştir.Kristen Connolly, Anna Hutchisonve ChrisHemsworth başrollerde yer almışlar, iyi bir performans sergilemişlerdir.

Kimlik (2003) IMDb: 7.3

En iyi korku filmleri arasında bir ABD yapımlı filmde şiddetli bir fırtınada birbirini tanımayan sırlarla dolu on insan ıssız bir motelde bir araya gelirler ve sırasıyla ölmeye başlarlar. Gerilimi ve korkuyu son ana kadar hissettiren bir yapımdır.

 TheWailing (2016) IMDb: 7.4

Her daim gergin olan bu film sürekli yağmurlu, karamsar atmosferiyle seyirciyi Güney Kore’de bulunan gözlerden uzak bir kasabaya hapsediyor. Bir yabancının gelişinin ardından hızlı bir şekilde yayılmaya başlayan hastalık bütün kasabayı saracaktır ve bir polis memuru kendisini olayların içinde bulacaktır.

Train to Busan (2016) IMDb: 7.5

Zombilerle dolu bir trendeki yolcuğu anlatan en iyi korku filmleri arasında bol ödüllü bu filmde tempo hiç düşmeden devam edecektir.

The Conjuring (2013) IMDb: 7.7

“Oldschool” bir korku hikayesi olan bu filmde paranormal olayları araştıran Ed ve Lorraine çiftinin yardım etmek istediği bir aileyi konu alıyor. Başrollerde Patrick Wilson, Lili Taylorgibi yetenekli ve profesyonel oyuncular rol almaktadır.

GetOut (2017) IMDb: 7.7

Jordan Peele’in yazıp yönettiği GetOut, son zamanların en sıra dışı en iyi korku filmleri arasındadır. Olağan dışı senaryosu ile Daniel Kaluuya, Allison Williams, Bradley Whitford, Catherine Keener ve Betty Gabriel gibi yetenekli oyuncularla da  öne çıkan bir yapımdır.

 Ölüm Kitabı (1990) IMDb: 7. 8

Korku filmleri arasında izlenmeye değer bu yapım yazar Paul Sheldon’un kar nedeniyle trafik kazası geçirmesinin ardından tek hatırladığı ise Annie Wilkes’in evinde kendine gelmesidir. Kendisine aşırı derece bağlı bir fanatik olduğunu fark etmesinin ardından olaylar gelişecektir.

 Letthe Right OneIn (2008) IMDb: 7.9

Vampir filmleri arasında en iyi korku filmi kategorisinde yer alabilecek bir yapım. Stockholm’de annesiyle birlikte yaşayan Oskar’ıve bir gece Eli adlı küçük bir kız ile tanıştıktan sonra yaşanan olayları anlatmaktadır. Kuzey Avrupa sinemasındaki en etkileyici yapımlardan biri olarak listede yer almaktadır.

Sapık (1960) IMDb: 8.0

En iyi korku filmleri arasında ilk sıralarda yer alan Psycho, Alfred Hitchcock’un başyapıtı olarak kabul edilmektedir. Arizona’da yaşayan Marion Crane, emlak ofisinde çalışmaktadır. Patronunun bankaya yatırması için verdiği parayla kaçarak evlenmek istediği sevgilisi Sam ile buluşmaya gider. Yolda Bates Motel’de konaklayan Marion, annesiyle saplantısı olan motel işletmecisi Norman Bates ile beraber akşam yemeği yerler. Ardından odasına çekilir ve uyumadan önce duş almak isteyen Marion, o ünlü “düş sahnesi” ile söz ettirecektir.

Şeytan (1973 ) IMDb: 8.0

TheExorcist, aynı isimli romana dayanarak tüm zamanların en iyi korku filmleri arasında yer almaktadır. Regan adındaki küçük bir kızı şeytan ele geçirir ve evlerine şeytan çıkarmak için Katolik Rahip gelir. Ardından olaylar gelişmeye başlar.

Altıncı His (1999) IMDb: 8.1

En iyi korku filmlerinden biri olan bu yapım 8 yaşındaki bir çocuğun kendisinde normal olmayan bazı güçlerin olduğunun farkına varmasıyla olaylar gelişmeye başlamaktadır. Çocuk Psikoloğu Malcolm Crowe ile çektiği acıları paylaşan bu çocuk, psikoloğu dışında yaşadıklarını ve acılarını kimseye anlatamamaktadır.

Kuzuların Sessizliği (1991) IMDb: 8.6

En iyi korku filmleri listemizde tüm zamanların en iyi filmi ile sonlandırıyoruz. Başrollerde Anthony Hopkins, Jodie Foster, Scott Glenn ve TedLevine gibi oyuncuların yer aldığı film; en iyi senaryo, en iyi erkek oyuncu ve en iyi kadın oyuncu gibi dallarda birçok ödül kazanmıştır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL